Mobilā versija
+4.2°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
21. jūnijs, 2016
Drukāt

1936. gada 21. jūnijā

21jun_Kominterne_2

Pirms 80 gadiem, 1936. gada 21. jūnijā, PSRS parauga komunistisko partiju starptautiskās politiskās apvienības – Kominternes – izpildkomitejas sekretariāts Maskavā pieņēma lēmumu par Latvijas komunistiskās partijas atlaišanu, jo tā kļuvusi “sektantiska” un “pilna spiegiem”.

Padomju režīma pilnībā kontrolētā Staļina vēlmju izpildītāja Kom­interne ne tikai pārbēdzējus no “buržuāziskās” Latvijas, bet arī pašu Latvijas kompartiju pasludināja par PSRS režīmam un Kominternei naidīgu spēku, kas sabotējot norādes. Lielinieki Eiropas kompartijas ilgu laiku bija atbalstījuši ar domu, ka to, lielākoties Maskavā, dzīvojošie “nacionālie kadri” varētu noderēt tā sauktās vispasaules revolūcijas gadījumā. Bet 30. gadu otrajā pusē Staļins atteicās no utopiskajām idejām par labu padomju imperiālismam. Ne “nacionālie kadri”, ne Kominterne vairs nebija vajadzīgi. Kominternes Latvijas sekcijas vadošos darbiniekus, arī daudzus ierindas biedrus arestēja un nošāva. Nākamo Latvijas kompartijas vadītāju Jāni Kalnbērziņu paglāba tikai tas, ka viņš akcijas laikā atradās pagrīdes darbā Latvijā.

Pievienot komentāru

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (68)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (5)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+