Mobilā versija
+3.7°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
21. jūnijs, 2016
Drukāt

1936. gada 21. jūnijā

21jun_Kominterne_2

Pirms 80 gadiem, 1936. gada 21. jūnijā, PSRS parauga komunistisko partiju starptautiskās politiskās apvienības – Kominternes – izpildkomitejas sekretariāts Maskavā pieņēma lēmumu par Latvijas komunistiskās partijas atlaišanu, jo tā kļuvusi “sektantiska” un “pilna spiegiem”.

Padomju režīma pilnībā kontrolētā Staļina vēlmju izpildītāja Kom­interne ne tikai pārbēdzējus no “buržuāziskās” Latvijas, bet arī pašu Latvijas kompartiju pasludināja par PSRS režīmam un Kominternei naidīgu spēku, kas sabotējot norādes. Lielinieki Eiropas kompartijas ilgu laiku bija atbalstījuši ar domu, ka to, lielākoties Maskavā, dzīvojošie “nacionālie kadri” varētu noderēt tā sauktās vispasaules revolūcijas gadījumā. Bet 30. gadu otrajā pusē Staļins atteicās no utopiskajām idejām par labu padomju imperiālismam. Ne “nacionālie kadri”, ne Kominterne vairs nebija vajadzīgi. Kominternes Latvijas sekcijas vadošos darbiniekus, arī daudzus ierindas biedrus arestēja un nošāva. Nākamo Latvijas kompartijas vadītāju Jāni Kalnbērziņu paglāba tikai tas, ka viņš akcijas laikā atradās pagrīdes darbā Latvijā.

Pievienot komentāru

TV3: Juta Strīķe piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas pasākumā (15)Bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniece Juta Strīķe sestdien piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) rīkotajā pasākumā Ķekavā, vēsta TV3 Ziņas.
Armijas hidrotērpu iegādes dīvainības (5)Kādam uzņēmumam, kas piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) izsludinātajā sauso hidrotērpu iepirkumā, ir nācies apstrīdēt to tiesā, jo izrādījies, ka uzvarējušā pretendenta piedāvātie hidrotērpi neatbilst iepirkuma nolikuma prasībām.
Draugiem Facebook Twitter Google+