Mobilā versija
-3.4°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
19. oktobris, 2012
Drukāt

1952. gada 19. oktobrī

19okt_caplins_22

Pirms 60 gadiem, 1952. gada 19. oktobrī, ASV Imigrācijas dienests paziņoja, ka aizliedz atgriezties valstī komiķim un kinorežisoram Čārlijam Čaplinam, kurš kopā ar sievu un bērniem tobrīd bija devies uz Londonu, uz savas filmas “Rampas ugunis” pirmizrādi.

 

Par spīti tam, ka karjeru veidojis Holivudā, Čaplins joprojām bija saglabājis Lielbritānijas pilsonību. ASV varas iestāžu nežēlastībā viņš bija kritis savu kreiso uzskatu dēļ, kas “aukstā kara” apstākļos, tā sauktās makartisma ēras laikos, nozīmēja, ka viņš simpatizē komunistiem un varbūt pat ir PSRS spiegs. Čaplinam Amerikas varasiestāžu rīcība bija negaidīta, un par jauno dzīvesvietu līdz pat nāvei 1977. gadā viņš izvēlējās Šveici. ASV Čaplins iegriezās tikai vienu reizi – 1972. gadā, lai saņemtu Kinoakadēmijas īpašo balvu.

 

Pievienot komentāru

Jaunais EP prezidents: izmanīgs un patīk luksusa lietasItālijas konservatīvo pārstāvis Antonio Tajāni, kurš otrdienas vakarā tika ievēlēts par Eiropas Parlamenta (EP) jauno prezidentu, ir laipns un izmanīgs politiķis, kurš
Draugiem Facebook Twitter Google+