×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
22. maijs, 2018
Drukāt

600 tautiešu jautā, kāda šobrīd ir dzīve un darba iespējas Latvijā (10)

Vecrīgas panorāma un Latvijas valsts karogs. Foto - LETAVecrīgas panorāma un Latvijas valsts karogs. Foto - LETA

Projekta ietvaros, ko īsteno Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, sniedzot informāciju tautiešiem par iespējām atgriezties dzimtenē, notikušas sarunas ar vairāk nekā sešiem simtiem cilvēku, no kuriem, piecas ģimenes ir atgriezušās, un piecpadsmit to darīs, tiklīdz būs atrasts kompromiss starp vajadzībām un iespējām.

VARAM ir apkopojis jaunākos projekta rezultātus un uzsver, ka “ir jāatgriež latviešu tauta mājās, nevis jāplāno absurds – trešo valstu pilsoņu darbaspēks”.

Vairāki simti tūkstošu Latvijas iedzīvotāju krīzes ietekmē bija spiesti pieņemt smagu lēmumu un doties ekonomiskā emigrācijā, meklējot sev, savai ģimenei iespēju dzīvot un strādāt citur. Diemžēl – ārpus savas dzimtenes, atzīst ministrija.

“Protams, cilvēku aizplūšanai no valsts bija sekas, un, uz tām reaģējot, tika izstrādāts Ekonomikas ministrijas Reemigrācijas plāns. Diemžēl jāsaka, ka tas ietvēra ļoti birokrātisku pieeju un realitātē ne tuvu nesasniedza vēlamo rezultātu – tautiešu atgriešanu mājās. Jauns reemigrācijas plāns nav radīts, un, iespējams, ka tāds nemaz nav vajadzīgs,” pausts paziņojumā, uzsverot, ka :ir vitāli svarīgi nodrošināt vienas pieturas principu, nosakot institūciju, kas sniegtu konsultācijas valsts piederīgajiem, kuri vēlas atgriezties savās dzimtajās mājās – Latvijā”.

Saeimas atbalstītā un VARAM koordinētā remigrācijas koordinatora pilotprojekta galvenā būtība ir nodrošināt informācijas pieejamību – tiešu darbu ar cilvēku un viņa ģimeni.

“Šis pilotprojekts nav un nevar būt vienīgais instruments tautiešu atgriešanai, taču tam ir jābūt kā vienam no pasākumiem, kas nodrošina praktisku atbalstu. Arī par rezultātiem ilgtermiņā esam droši – ir notikušas sarunas ar vairāk nekā sešiem simtiem cilvēku, no kuriem, piecas ģimenes ir atgriezušās, un piecpadsmit to darīs, tiklīdz būs atrasts kompromiss starp vajadzībām un iespējām. Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai ir garantija, ka tie, kas atgriežas, varēs radīt jaunas darbavietas ne tikai sev, bet arī daudziem citiem. Veiktās investīcijas atmaksāsies nodokļu veidā pavisam drīz,” sacīts ministrijas vēstījumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Protams brauciet! Miņimalka jūs gaida!

 2. Pagrieziens uz labo pusi Atbildēt

  būs ja nebalsosim par tiem veciem komunistiem kā Brigmani, Kučinski, Kozlovski utt. un ari ne par brīvu tramvaju braukšanu.

 3. Ne jau nespēja nopelnīt ir vienīgais emigrācijas iemesls. Daudziem, arī man tajā skaitā, noriebjas totālais BEZtiesiskums, korupcija un represīvo iestāžu patvaļa. Lūk šis, ĻOTI svarīgais faktors joprojām nav un, izskatās, ka nekad arī netiks sakārtots.

 4. Laukos dzīve ir jauka!

 5. Tepat Latvijā dzīvojošiem ,izglītotiem,darīt gribošiem savu darbu apzinīgi nav darba.Katru gadu notiek darbinieku samazināšana,vai vispār bankrotē,to vien dzirdi??? Bardaks !Un tie kas te citus sauc par neizglītotiem muļķiem.lai kādreiz nonāk tādās “kurpēs”.

 6. Nu nav šeit tik labi apmaksāts darbs, lai postos mājup…
  Visa šī jezga ir naudas izšķiešana vējā, būtu labāk parūpējušies par šeit esošiem, lai tie nebrauktu klaušās, ārpus savas Dzimtenes…

 7. Nebrauciet atpakaļ uz lv bedri.

 8. Beidziet reiz nejēdzīdi tērēt līdzekļus totāli bezcerīgiem pasākumiem!!! Nu nebrauks atpakaļ neviens kamēr te valdīs šāda prettautiska attieksme, totāla bezatbildība no valsts un pašvaldību darbinieku puses, tik smieklīgi zems neapliekamais minimums un tik augsti nodokļi!!!

 9. laikam 600 “tautiešus” interesē, vai mājās palikušie bauri beidzot ir sagādājuši viņiem pienācīgus darba un dzīves apstākļus

  • par feinu kungu, ka sauci savus tautiešus par bauriem. Mēs neesam vergi un nākotne ir mūsu pašu rokās.

Draugiem Facebook Twitter Google+