Praktiski
Svētki

7 idejas Lieldienu galda klājumam: vienkārši, skaisti un lēti 0

Klāt Lieldienu laiks, un tā vien gribas savus mīļos iepriecināt ar jauku svētku galdu un svaigām idejām. Lūk, dažas ierosmes, kas noderēs gan čaklajām, gan steidzīgajām saimniecēm.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

1. Neierasti trauki un krāsainas glāzes
Zili balto toņu salikums neasociējas ar Lieldienām, vismaz latviešiem noteikti ne. Tomēr šajā galda klājumā servīze un galdauts ar maigi romantisko ornamentu rada gaišu un pavasarīgu noskaņu. Par galveno akcentu kalpo īpaši piemeklētās, neierastās glāzes ar puķaino dekoru.
Šim klājumam piestāvētu arī gluži baltas vai zilos toņos krāsotas olas, bet, ja gribas ko greznāku, – tās var krāsot arī ar zelta krāsu.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

2. Balts ar zaļiem un smilšu krāsas akcentiem
Baltie trauki ir neitrāli, viegli saskaņojami un noder vienmēr. Jauks Lieldienu galda klājums izdosies pavisam vienkārši, ja iegādāsim vien jaunus, pītus galda paliktņus, kuplu baltu ziedu pušķi un zaļus olu trauciņus.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

3. Pavasara noskaņās – gandrīz vai minimālistiski
Akcentējam visu dabisko – galda koka virsmu, koka vāzi, plaucētus koku zarus. Nelielai omulībai – lina galda celiņš, bet katra viesa šķīvja dekoram – mini kallas zieds (var izmantot arī tulpītes).

Lorem ipsum
FOTO: Leta

4. Smalki un netradicionālos toņos
Latviešiem Lieldienu laiks vairāk saistās ar zaļiem, dzelteniem, baltiem vai brūniem toņiem, bet šajā klājumā izmantotas violetās nokrāsas, kas rada ne mazāk pavasarīgu noskaņu. Toņu paletei pieskaņotas arī salvetes un sveces, bet klājuma galvenais dekors – īpaši trauki ar Lieldienu tematikas zīmējumu.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

5. Lauku stilā
Lauku jeb rustikālu atmosfēru palīdzēs radīt pelēcīgi rozīgs linu galdauts, tam pieskaņotas raupjas salvetes, koka paliktņi garšvielu un ēdienu traukiem un no sūnām un krūmu zariem pīti paliktņi šķīvjiem. Dekoram – rozā un baltas tulpes stikla traukos.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

6. Krāšņi
Rūtainais kokvilnas auduma galdauts labi saskan ar kokvilnas auduma salvetēm, daudzkrāsainajiem un daudzveidīgajiem Lieldienu dekoriem – zaķiem, olām un krāsainajiem šķīvjiem. Centrālajam galda dekoram izvēlēts milzīgs vara trauks, kas pildīts ar sūnām un krāsotām olām, par nelieliem dekoriem kalpo arī dažādi saldumi pieskaņotajā toņu gammā.

Galerijas nosaukums

7. Dekori no oliņām
Par katra viesa šķīvja akcentu lieliski var kalpot pašdarināts dekors ar krāsotām olām. Piemēram, no koku zariem savīta ligzdiņa, kas pildīta ar krāsotām olām vai līdzīga ligzdiņa ar salmiem un vienu olu, kas dekorēta ar stikla pērlītēm. Olu var iesiet arī galda salvetē un izveidot dekoram zaķa ausis.

LA.lv