Latvijā
Vēsture

95. gadu jubileju svinēs Latvijas vecākā studenšu korporācija 16


Korporācijas “Daugaviete” segnes.
Korporācijas “Daugaviete” segnes.
Foto: Daugaviete.lv

Novembra pirmajā nedēļā Latvijas vecākā studenšu korporācija “Daugaviete” atzīmēs savu 95. gadadienu. Daugaviete dibināta 1921. gada 6. novembrī pie Latvijas Universitātes kā pirmā sieviešu studenšu korporācija Latvijā, LA.lv uzzināja Latvijas Universitātē.

Mūsdienās korporācijā “Daugaviete” ir vairāk nekā 500 biedreņu visā pasaulē, bet pamatus tai likušas 19 jaunas un drosmīgas dāmas, sev un citiem pierādot: “esmu sava ceļa gājēja!”.

Daugavietes jubilejas svētku ietvaros notiks vairāki pasākumi. Pieminot korporācijas goda filistri, rakstnieci Melāniju Vanagu, trešdien, 2. novembrī, daugavietes kopīgi apmeklēs dokumentālās filmas “Melānijas hronika” seansu. Piektdien, 4. novembrī, LU Lielajā aulā notiks Svinīgais akts, kurā kopīgi atzīmēt Daugavietes dibināšanu pulcēsies Latvijas studenšu un studentu korporāciju pārstāvji un lūgtie viesi. Sestdien, 5. novembrī notiks vairāki pasākumi – Svētku dievkalpojums Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes baznīcā, kam sekos korporācijas pārstāvju gājiens un ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa, kā arī balle Rīgas Latviešu biedrības namā. Daugavietes 95. gadu dibināšanas atceres svinības noslēgsies svētdien, 6. novembrī, ar korporācijas iekšējo sarīkojumu – rudens komersu.

“Daugaviete” locekļu vidū ir dažādu zinātņu doktores, savas jomas profesionāles, sievietes ar akadēmiskiem un profesionāliem sasniegumiem dabaszinātnēs, humanitārajās zinātnēs, mūzikā, medicīnā un citās jomās. Citas pazīstamākās korporācijas pārstāves ir rakstnieces Lūcija Bērziņa-Felsberga, Agate Nesaule, Ilze Sperga, gleznotājas Lelde Vintera-Ore, Helēna Zemjāne, Gundega Cenne, mākslas vingrotāja Emīlija Krūmiņa, daiļslidotāja Ērika Kļaviņa, flautiste Ilze Urbāne, mūziķe Lorija Cinkus un citas. Īpaša loma korporācijā ir Annai Brigaderei, kura atbalstīja Daugavietes izveidošanos un darbību 20. gadsimta 20. un 30. gados un kļuva par organizācijas goda filistri. Rakstniece Melānija Vanaga par Daugavietes goda filistri kļuva pēc korporācijas darbības atjaunošanas Latvijā 20. gadsimta 90. gados. Viens no pazīstamākajiem studenšu korporācijas Daugaviete goda filistriem ir arī Latvijas Universitātes pirmais rektors, profesors Ernests Felsbergs.

LA.lv