×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. septembris, 2012
Drukāt

Agrīnie kristieši uzskatīja, ka Jēzus bija precējies

Ekrānšāviņš no news.harvard.edu/gazette/Ekrānšāviņš no news.harvard.edu/gazette/

Agrīnie kristieši uzskatīja, ka Jēzus bija precējies, 10. Starptautiskajā koptu studiju kongresā paziņojusi Hārvarda universitātes profesore Kārena Kinga.

Atklāts sens koptu papiruss, kurā atrodami vārdi “Jēzus tiem teica: mana sieva”, atsaucoties uz Kingas teikto, otrdien ziņoja universitātes laikraksts “Harvard Gazette. “Kristieši jau ilgi uzskata, ka Jēzus nebija precējies, kaut arī tam nav ticamu pierādījumu,” Romā, uzrunājot konferences dalībniekus, norādījusi Kinga. “Jaunais evaņģēlijs nepierāda, ka Jēzus bija precējies, taču atklāj, ka šis jautājums radās pēc skaļām diskusiju par seksualitāti un laulību.”

“Pašā sākumā kristiešu vidū nebija vienprātības, vai neprecēties ir labāk, taču vairāk nekā gadsimtu pēc Jēzus nāves viņi sāka apelēt pie Jēzus ģimenes stāvokļa, lai aizstāvētu savu nostāju,” norādīja Kinga. Sievas piedēvēšana Jēzum neapšaubāmi ir pretrunā ar daudzu kristiešu pārliecību, taču izplatītākais viedoklis nav dokumentēts, uzskata pētniece.

Atrastais papirusa fragments ir aptuveni 3,8 centimetrus plats un 7,6 centimetrus garš. Teksts rakstīts Ēģiptes kristiešu koptu valodā, stāsta laikraksts. Lai arī vairāki eksperti papirusu atzinuši par autentisku, “gala lēmumu veidos kolēģu veikta apskate un dažādas ekspertīzes, īpaši tintes ķīmiskās uzbūves analīze,” viņa sacīja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+