×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
24. septembris, 2014
Drukāt

Aicina neizmantot dabasgāzi kā ieroci (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ES enerģētikas komisārs Ginters Etingers (no kreisās) sarunā ar "Gazprom" izpilddirektoru Alekseju Milleru aicina Krieviju neizmantot dabasgāzes piegādes kā ieroci konfliktā ar Ukrainu.

Eiropas Savienības enerģētikas komisārs Ginters Etingers aicinājis Krieviju neizmantot dabasgāzes piegādes kā ieroci konfliktā ar Ukrainu, paužot cerību, ka piektdien Berlīnē gaidāmajās Krievijas, Ukrainas un ES sarunās par gāzes jautājumiem izdosies panākt pagaidu risinājumu.

Krievija jūnijā pārtrauca gāzes piegādes Ukrainai, šādu lēmumu skaidrojot ar Ukrainas parādu 5,3 miljardu dolāru apmērā. Krievija arī gāzes piegādēm Ukrainai noteikusi priekšapmaksu. Līdz šim notikušas vairākas trīspusējās tikšanās, tomēr sarunās nav izdevies panākt progresu. Krievija piegādā Eiropai aptuveni trešo daļu no tai nepieciešamās gāzes. Etingers lika noprast, ka gadījumā, ja ātrs risinājums netiks atrasts, ES dalībvalstīm var nākties paplašināt pašreizējās sankcijas pret Krieviju, iekļaujot gāzes sektoru. ES pagājušajā mēnesī aizliedza pārdot modernās tehnoloģijas Krievijas naftas kompānijām, bet uz gāzes sektoru šādus ierobežojumus neattiecināja.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. tik vien vajag kā samaksāt par gāzi un viss būs vislabākajā kārtībā.Un ES labdari lai samaksā Ukrainas vietā, nevis spiež uz Krieviju.

  2. nemaz nekautrejas ekonomiskās sankcijas izmantot kā ieroci.

Draugiem Facebook Twitter Google+