×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
19. februāris, 2015
Drukāt

Aitas lielpilsētā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Auniņam Šonam ir prāvs fanu pulks visā pasaulē, kas ar nepacietību gaidīja pilnmetrāžas filmu. Nu tas ir noticis, un vislielākais prieks ir pašiem mazākajiem skatītājiem.

Britu studija “Aardman Animations” jau pirms daudziem gadiem augstu pacēlusi kvalitātes latiņu un leļļu animācijai piešķīrusi ne tikai cēlā vientulībā veidotus vaibstus, bet integrējusi to popkultūras kokteilī – tiesa, to gan studijai pārmet ne viens vien. Taču slavenākie tās pārstāvji Pīters Lords un Niks Pārks vēl joprojām turpina rosīties šajā apbrīnojamu pacietību (un arīdzan finanses) pieprasošajā izklaides jomā, un, ja ne viņu mīlestība pret animāciju, uz lielā ekrāna tā arī nekad nebūtu nonākušas filmas “Vistu dumpis”, “Aizskalotie”, “Artūra Ziemassvētki” un “Pirāti”.

“Aardman” jaunākais sniegums ir studijas lepnuma – auniņa Šona – piedzīvojumi, kas, adaptēti gan lielajam ekrānam, gan arī pilnmetrāžas kino nosacījumiem, ne bez iemesla saņēmuši urravas. Tehniskais izpildījums un joki arī šajā pilnmetrāžas filmā neliek vilties, tāpat kā atsauces uz popkultūras vēsturi – pastaiga a’la Bītli no albuma “Abbey Road” vāciņa, atsauces uz “Jēru klusēšanu” un Džordžu Orvelu ir dažas no tām – un mūsdienu sabiedrību – frizieris, kura meistarstiķis ir frizūru veidošana kā auniem, raisa ne tās optimistiskās pārdomas –, taču ne jau melnās krāsās “Auniņš Šons” tērpts, bet krāsains, nebēdnīgs un jautrs. Turklāt – bez vārdiem, bet ar dažādām skaņām, kas pavada Šona un viņa sabiedroto rosīšanos leģendāro komiķu tandēma Lorela Hārdija un Stena Lorela un franča Žaka Tatī stilā, uz nenoteiktu laiku nokļūstot Lielās pilsētas drūzmā un ar izteiksmīgu mīmiku atklājot vairāk par dažu labu grāmatu, iesietu biezos vākos.

UZZIŅA:

“Auniņš Šons. Filma”/”Shaun the Sheep Movie”

Lielbritānija, Francija, 2015.

Scenārija autori un režisori – Ričards Starzeks, Marks Bērtons

Lomas ieskaņojuši: Džastins Flečers, Džons Spārks, Omids Džalili, Keita Hārbora, Ričards Vebers, Emma Teita

No 20. februāra “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+