Latvijā
Novados

Aiviekstē saglabājas augsts ūdens līmenis 0

Foto-LETA

Aiviekstē pie Lubānas ūdens līmenis patlaban ir 2,54 metrus augstāks nekā pirms divām nedēļām, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Tas ir augstāks nekā šī gada pavasarī, bet 1,35 metrus zem 2013.gada lielo palu maksimuma.

Pēdējā diennaktī ūdens līmenis Aiviekstē pie Lubānas cēlies par četriem centimetriem, ūdens līmeņa paaugstināšanās atsākusies arī upes lejtecē.

Augsts ūdens līmenis aizvien saglabājas arī Dubnā pie Višķiem, – salīdzinot ar šīs nedēļas sākumā sasniegto maksimālo atzīmi, tas pazeminājies vien par septiņiem centimetriem.

Dubnas lejtecē un Rēzeknes upē pēdējā diennaktī turpinājās ūdens atkāpšanās.

Lielākajā daļā Latvijas upju pēc sestdienas lietavām gaidāma ūdens līmeņa paaugstināšanās, vietām tas jau cēlies par 10-30 centimetriem.

Pēdējās nedēļās ūdens līmenis Rietumlatvijas upēs bija zems, vietām tas sasniedza zemāko atzīmi vairāku gadu laikā. Savukārt valsts austrumu daļā pēc spēcīgajām augusta lietavām vairākas upes izgāja no krastiem.

Patlaban ūdens līmenis Latvijas upēs pārsvarā ir normas robežās, rietumu novados vietām zemāks par normu, bet neraksturīgi augsts ūdens līmenis saglabājas Aiviekstē un Dubnas augšgalā.

Ūdens temperatūra upēs, ezeros un jūrā no +12 līdz +18 grādiem.

LA.lv