×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
3. marts, 2015
Drukāt

Aizdomās par Saulkrastos pastrādātu dubultslepkavību aizturēts vīrietis (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes darbiniekiem kopā ar Rīgas Pašvaldības policiju izdevies aizturēt 1994. gadā dzimušu vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par pagājušajā trešdienā Saulkrastos pastrādāto dubultslepkavību. Vīrietis apcietināts un savu vainu izdarīgajā noziegumā atzīst, informē VP.

Pagājušās trešdienas, 25. februāra, rītā Saulkrastos, kādā privātmājā bija izcēlies ugunsgrēks, pēc kura nodzēšanas ugunsdzēsēji atrada divu cilvēku mirstīgās atliekas. Notikuma vietā Valsts policijas darbinieki konstatēja, ka cilvēki, visticamāk, nogalināti vēl pirms ugunsgrēka, jo līķiem bija konstatētas durtas un grieztas brūces.

Tūlīt pēc notikušā uzsākts kriminālprocess, kura ietvaros Valsts policijas darbinieki veica operatīvās izmeklēšanas darbības, kas ļāva identificēt iespējamo slepkavu – 1994. gadā dzimušu vīrieti. Vīrietis izsludināts meklēšanā, un informācija par meklējamo personu nodota visiem Rīgas reģionā esošajiem policijas spēkiem. Veikti apjomīgi meklēšanas pasākumi un sestdien, 28. februārī, pusčetros naktī meklējamā persona tika aizturēta Rīgā uz ielas.

Savu vainu pastrādātajā noziegumā vīrietis atzīst, taču nozieguma motīvus līdz šim nav paskaidrojis. Abi nogalinātie, 1938. gadā dzimusi sieviete un 1974. gadā dzimis vīrietis, ir aizturētās personas radinieki – vecmamma un mātes brālis. Pēc slepkavības vīrietis pēdu slēpšanas nolūkā māju aizdedzinājis. Pret 1994. gadā dzimušo vīrieti uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 118. panta 2. daļas – par slepkavību, ja noslepkavotas divas vai vairākas personas.

Aizturētais vīrietis 2013. gadā jau tiesāts par slepkavības mēģinājumu, taču tiesa tolaik piemēroja viņam medicīniska rakstura piespiedu līdzekli – piespiedu ārstēšanos stacionārā. Savukārt 2014. gada vasarā, pamatojoties uz ārstu konsīlija atzinumu, Vidzemes priekšpilsētas tiesa pieņēma lēmumu par ambulatorās ārstēšanās noteikšanu. Pašlaik aizturētajam vīrietim piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Tik tālu nu esam nodzīvojušies ! Jau slepkavo savus tuviniekus – vecmammu un mātes brāli.
    Tātad nevienam cilvēkam vairs nevar uzticēties!

  2. Kādēl netiek publiskoti vārdi? Ja reiz tiesībsargi nav spējīgi izolēt šādus cilvēkus no sabiedrības,kuru apdraud , vismaz varētu publiskot vārdus ,lai katrs vismaz zin no kādiem jāturas pa gabalu,plus vēl foto!

  3. Varbū nopietnāk jāķeras arī šiem ārstiem klāt…? Grib kā labāk, sanāk – dubultslepkavība… pa gadu jau normāls nepaliek – tas pat bez ārsta diploma skaidrs

Draugiem Facebook Twitter Google+