×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
16. janvāris, 2015
Drukāt

Aizkrauklē siltuma piegādi nodrošinās jaunā šķeldas katlu māja

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Aizkrauklē siltumu jau februārī varēs piegādāt jaunā katlu māja, kuras desmit megavatu siltuma jaudu nodrošina atjaunojamie energoresursi – biomasa jeb šķelda, informē bankā “Citadele”, ar kuras līdzfinansējumu tapusī jaunā katlu māja, Rūpniecības ielā 12.

Katlu māja spēs saražot visu pilsētai nepieciešamo siltuma apjomu, kā arī nodrošinās sava veida enerģētisko neatkarību. Aprēķināts, ka SIA “Seces koks” pašvaldībai siltumu varēs pārdot par zemāku cenu, nekā pašreiz iedzīvotājiem par to jāmaksā. Būtiski, ka katlu māja darbosies ar tuvākajā apkaimē sagādātu šķeldu, kas palielinās pieprasījumu pēc darbaspēka tās sagādē.

SIA “Seces koks” valdes priekšsēdētājs Aigars Kalniņš stāsta, ka šķeldu pamatā iegūst no nevērtīgās koksnes, tādējādi tiks veicināta gan mežu tīrīšana, gan zemniekiem būs papildu ienākumi no izcirsto krūmu pārdošanas.

SIA “Seces koks” 5,8 miljonus eiro vērto 650 kvadrātmetru lielās katlu mājas būvniecības un Aizkraukles siltumtrašu atsevišķu posmu rekonstrukcijas projektu īstenoja ar bankas “Citadele” atbalstu. Tā no šīs summas piešķīra 4,2 miljonus eiro lielu kredīta finansējumu. Papildus ir piesaistīts Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras līdzfinansējums 2,8 miljonu eiro apmērā. Pēc tā saņemšanas attiecīgi uzņēmumam būs iespējams samazināt kredīta atlikumu. Pārējais ieguldījums projektā ir SIA “Seces koks” līdzekļi.

“Jau pērn ar bankas “Citadele” un Eiropas Savienības līdzfinansējumu SIA “Seces koks” atklāja jaunu šķeldas koģenerācijas staciju Preiļos, kur ir realizēts viens no lielākajiem projektiem Latvijā, apkuri nodrošinot ar biomasu. Aizkrauklē īstenotais projekts ir tikpat vērienīgs, lai arī bez koģenerācijas,” stāsta bankas “Citadele” Lielo uzņēmumu apkalpošanas direkcijas vadītājs Māris Macijevskis.

Pašreiz Aizkraukles pašvaldības siltumapgādes uzņēmums SIA “Aizkraukles siltums” siltumu ražo no gāzes novecojušajā katlu mājā Rūpniecības ielā 2. “Arī pēc jaunās stacijas ieslēgšanas tā [vecā katlu māja] turpinās darboties kā rezerves variants, un plānots, ka tā turpmāk nodrošinās 30% no nepieciešamā siltuma,” norāda bankā.

SIA “Seces koks” ir garantējusi, ka siltumu Aizkraukles pilsētai no jaunās katlu mājas piegādās no 2015. gada 1.aprīļa. Tehniski siltuma piegāde būs iespējama jau no februāra, kad to varētu saņemt arī iedzīvotāji, ja vien arī pašvaldība būs gatava pieņemt no šķeldas ražoto siltumu. SIA “Seces koks” uzticēto siltumtrases posmu rekonstrukcija norisinājusies pat raitāk nekā plānots, un jau tagad ir iespējams mājām caur tām pievadīt siltumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+