Foto: Shutterstock

ALTA: Tūristu apkrāpšanas gadījumi nereti notiek cilvēku lētticības dēļ 1

Tūristu apkrāpšanas gadījumi Latvijā nereti notiek cilvēku lētticības dēļ, intervijā aģentūrai LETA teica Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas (ATLA) viceprezidente un “Amadeus Latvia” valdes locekle Kitija Tigule.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā 55
Lasīt citas ziņas

Viņa sacīja, ka ik pa laikam notiek tūristu apkrāpšanas gadījumi, taču tajos nereti ir vainojama cilvēku lētticība. “Ja cilvēki joprojām ir gatavi iegādāties aviobiļetes interneta sludinājumu lapās, tad gribas jautāt – vai mēs tiešām par maz esam runājuši, par maz brīdinājuši, izglītojuši? Tie ir tie klasiskie piemēri, kad nezin kādēļ šķiet, ka man ārkārtīgi ir paveicies un es esmu uzdūries tik lētam un izdevīgam piedāvājumam! Protams, ka parasti tam apakšā ir vai nu piramīdas shēma, vai cita krāpniecības metode,” teica Tigule.

Pēc viņas teiktā, cilvēkiem ir jāspēj izvērtēt, cik reāla ir viņa veiksme, iegādājoties ceļojumu ar konkrētu atlaidi. Tāpat jāpatur prātā – vienīgi aizbraucot ceļojumā, ir iespējams pārbaudīt, kādu pakalpojumu cilvēks par šo naudu saņem. Līdz ar to jāizsver, vai ir vērts riskēt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tigule sacīja, ka ALTA kopā ar Patērētāju tiesību aizsardzības centru un Ekonomikas ministriju strādā pie risinājuma situācijām, kad kompāniju bankrota gadījumā cieš klienti. ”Neviena tūrisma kompānija nav pasargāta no bankrota, bet jebkurā gadījumā jautājums ir, kas tālāk notiek ar ceļotājiem maksātnespējas procesā. Nevar vienkārši savākt naudu un aizslēgt biroju,” sacīja ATLA viceprezidente.

Vienlaikus viņa piebilda, ka Eiropā 2018.gadā stāsies spēkā jaunā Komplekso ceļojumu direktīva, kas paredzēs, ka visiem tūrisma uzņēmumiem būs nepieciešama garantija. “Pašlaik likums nosaka, ka garantija ir jānodrošina tūrisma operatoriem un ar to dažkārt spekulē tūrisma aģentūras. Jaunā direktīva šādas spekulācijas novērsīs, nosakot, ka garantijas ir nepieciešamas visiem,” viņa teica, piebilstot, ka par garantijas apmēru būs jālemj katrai dalībvalstij atsevišķi. Pašlaik minimālā garantijas summa, kurai jābūt Latvijas tūrisma operatoru rīcībā, ir 28 000 eiro.

ALTA ir profesionāla sabiedriska organizācija, kas izveidota 1991.gadā, apvienojoties tūrisma aģentiem un tūroperatoriem, lai kopīgā darbībā uz līdztiesības pamatiem saskaņā ar likumiem un asociācijas statūtiem izveidotu kopīgu vadības institūciju, kas koordinētu tūrisma aģentu un tūroperatoru darbību, aizstāvētu to intereses un pārstāvētu Latvijas tūrisma biznesu pasaulē.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.