×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
29. marts, 2018
Drukāt

AM: Krievija Baltijas jūrā plāno šaut raķetes, NBS paaugstinātu kaujas gatavību vēl neizsludina (19)

Foto: Aizsardzības ministrijaFoto: Aizsardzības ministrija

Ilustratīvs attēls

Krievijas Galvenais gaisa satiksmes vadības centrs ir informējis Latvijas Civilās aviācijas aģentūru, ka Krievijas Jūras spēki laika posmā no 4. līdz 6.aprīlim, no plkst.6:00 līdz 18:00 gaisa telpā virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā plāno veikt raķešu šaušanas pārbaudi, informē Latvijas Aizsardzības ministrija.

Krievijas puse ir aicinājusi Latvijas Civilās aviācijas aģentūru noteiktajā laika posmā slēgt gaisa telpu 18 kilometru augstumā raķešu šaušanai paredzētajā zonā aptuveni 40 kilometru no Latvijas krasta līnijas.

AM preses pārstāvis Kaspars Galkins aģentūrai LETA skaidroja, ka patlaban Krievijas puse Latviju nav informējusi, kāda veida bruņojumu plāno izmantot. Tāpat viņš apliecināja, ka Nacionālajos bruņotajos spēkos paaugstināta kaujas gatavība nav izsludināta.

Latvijas Aizsardzības ministrija ir izsaukusi  Krievijas Federācijas militāro, gaisa un jūras spēku atašeju Latvijā pulkvedi Andreju Lobovu un paudusi neapmierinātību par esošo situāciju, norādot, ka neraugoties uz to, ka starptautiskie līgumi Krievijai neliedz šajā teritorijā rīkot šādas mācības, tās rīcība ir izaicinoša un drīzāk uzskatāma par spēka demonstrēšanu. Tāpat šādas mācības var apdraudēt civilo kuģu un gaisa kuģu satiksmi virs Baltijas jūras.

Aizsardzības ministrija ir pieprasījusi Krievijas militārajam atašejam sniegt detalizētu informāciju par plānotajām aktivitātēm Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā, kā arī par to, kā tiks nodrošināta drošība raķešu šaušanas laikā.

Aizsardzības ministrija ir informējusi Krievijas militāro atašeju, ka Baltijas jūrai ir būtiska nozīme komerciālo darbību veikšanai. Noteiktas teritorijas ierobežošana vismaz 36 stundu garumā ne tikai kaitētu ekonomisko aktivitāšu veikšanai, bet arī palielinātu negadījumu risku.

Nacionālie bruņotie spēki sekos līdzi šo mācību norisei un arī turpmāk veiks pastiprinātu mūsu valsts robežu novērošanu.

Ministru prezidenta Māra Kučinska preses sekretārs Andrejs Vaivars aģentūrai LETA norādīja, ka visus komentārus saistībā ar šo situāciju sniegs AM.

Sanktpēterburgas tīmekļa medijs “Fontanka.ru” vēsta, ka Zviedrijas aviācijas dienests publicējis brīdinājumu civilajai aviācijai, ka Krievijas karaflotes Baltijas flotes kuģi veiks raķešu šaušanu Kaļiņingradas rajonā no 4. līdz 6.aprīlim, kā dēļ virs Baltijas jūras tiks daļēji slēgta gaisa telpa.

Saskaņā ar brīdinājumā norādītajām koordinātēm, šaušanas zona iesniegsies 18 kilometrus tālu neitrālajos ūdeņos Zviedrijas virzienā. Lidojumiem civilajai aviācijai tiks slēgti visi augstumi līdz aptuveni 20 kilometru augstumam.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Apšaudīs ar raķetēm savairojušos roņus un reņģes!

 2. Vai kāds pēc tam vēlēsies uzkost Latvijas šprotes???🤯

 3. Kāpēc vajadzēja atlaut?

 4. raķešu vīriņš Pūķins Atbildēt

  Vot, es jums visiem parādīšu — pobedāāāāā !

 5. Stāsta, ka krievi izmēģināšot jaunās ūberslepenās raķetes “Bumerang”…

 6. Galvenais lai netrāpa pa nordstrim naftas vai gāzes vadu. Tad būs efekts…..

 7. nabaga jūra ,kas tai atkal jāpardzīvo ,sakas bumbiņspeles tagad …vai krievijai citas juuras nav ,kur bumboties ,tiesi pie mana degungala ,,,

 8. Nu re,te tacu redzams,kas patiesiba ir Putins.Lops.Priecajieties krievu laudis ,par ko jus esat balsojusi.priecajieties par savu stulbumu ,te ir rezultats.

 9. “virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā plāno…”
  Tad lai samaksā par beigtajām zivīm vismaz!
  Bet labāk, mums kopā ar NATO, sarīkot ko līdzīgu viņu ūdeņos pie Ļeņingradas / Kaļīņingradas.

 10. grib mūs sabiedēt?….. vai tad citu lab;aku vietkiņunevareja atrast?

 11. Pamazām,bet krievs tuvojas latvijai.

 12. Nepietiek ka piecdesmit padomju gadiem piedirsa Baltijas j;uru ar fosforu vēl taisās dirst!

 13. Vai tad karš sāksies vai! Nah… tos urlas lai šauj savos ūdeņos! Nepietiek ar Afganistānu u Sīriju,vēl Latvijā inscenēs kara darbības un visiem teiks ka atbrīvoja no Fašistiem! Rokas nost no Latvijas!

 14. Ārprāts kāds sakars krieviem ar Baltijas jūru.Stulbie trāpīs vēl pa tām nogremdētām indes mucām un elle būs vaļā.

 15. tas viss ko krievi māk ? Atbildēt

  Draudēt un indēt ? Automašīnu, ko citas valstis pērk, uztaisīt neprot. Tā “lielvalsts” ir tikai mazā Putlera galvā.

 16. Kā tad mūsējie pastiprināti novēros? Tagad nenovēro gana stipri? Tagad laiž luni?

 17. Nu nevar tie uttes rimties!

 18. Barikāžu LATVIETIS!!! Atbildēt

  “Aizsardzības ministrija ir informējusi Krievijas militāro atašeju, ka Baltijas jūrai ir būtiska nozīme komerciālo darbību veikšanai. Noteiktas teritorijas ierobežošana vismaz 36 stundu garumā ne tikai kaitētu ekonomisko aktivitāšu veikšanai, bet arī palielinātu negadījumu risku.”
  Man kauns, varēja jau vispār klusēt:(

Draugiem Facebook Twitter Google+