×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
10. jūlijs, 2014
Drukāt

Amatierteātru salidojumu ievadīs izrāžu kostīmu izstāde

Ekrānšāviņš no youtube.com/Ekrānšāviņš no youtube.com/

Trešdien, 16. jūlijā, plkst. 17:30 Ventspils Galvenajā bibliotēkā tiks atklāta teātra kostīmu izstāde “Salidojuma priekšspēle kostīmā un tērpā”, ar kuru aizsāksies XIII Latvijas Amatierteātru salidojuma norise Ventspils pilsētā, pavēstīja Ventspils pilsētas domes Kultūras centra producente Gundega Buķele.

Daļu no izstādes būs iespējams apskatīt arī Ventspils Jaunrades namā. Kostīmu izstādē iekļauti tērpi no Ventspils, Jūrmalas, Jēkabpils un Rēzeknes teātros spēlētajām izrādēm.

Izstādē, kas būs iekārtota Ventspils Galvenajā bibliotēkā, varēs aplūkot kostīmus no Ventspils teātrī Agra Krūmiņa režijā tapušā iestudējuma “Kinoamatieris” (autore Lelde Stumbre, kostīmu māksliniece Rūta Kuplā), kā arī tērpus, kas izmantoti Rēzeknes Tautas teātra izrādē “Kurts kļūst neciešams” (autors Erlens Lū, režisore Māris Zaļaiskalns, kostīmu autore Ināra Apele).

Savukārt Ventspils Jaunrades namā būs skatāmi tērpi no Jūrmalas teātrī režisora Imanta Jaunzema iestudētās izrādes “Sidraba šķidrauts” (autore Aspazija, kostīmu mākslinieks Aigars Balulis), un Jēkabpils Tautas teātra spēlētās izrādes “Divkauja” (autors Mārtiņš Zīverts, režisore Inta Ūbele un kostīmus veidojusi Ināra Apele).

Izstādi būs iespējams apskatīt no 16. līdz 26. jūlijam Ventspils Galvenajā bibliotēkā un Ventspils Jaunrades namā. Ieeja bez maksas.

XIII Latvijas Amatierteātru salidojums Ventspilī norisināsies no 25. līdz 27. jūlijam. Ventspils pilsētā un novadā tiks izspēlēti 39 Latvijas amatierteātru iestudējumi – dažādi pēc žanra, formas, attēlotā laikmeta, kā arī izteiksmes līdzekļu izvēles.

XIII Latvijas Amatierteātru salidojumu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs un Ventspils pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Ventspils novada pašvaldību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+