×
Mobilā versija
+11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
10. maijs, 2016
Drukāt

ANO paredz migrācijas apjomu pieaugumu (2)

Foto AFP/Scanpix/LETAFoto AFP/Scanpix/LETA

Tuvākajās desmitgadēs cilvēku masveida pārvietošanās mērogi saglabāsies vai palielināsies vardarbīgu konfliktu, nabadzības, nevienlīdzības, klimata izmaiņu un citu faktoru dēļ, teikts ANO ģenerālsekretāra Bana Gimuna ziņojumā.

“Neskatoties uz to, ka tiek pielikti titāniski pūliņi, atbildes pasākumi bieži vien neatbilst vajadzībām,” uzsvēra Bans.

Kā norādīts ziņojumā, 2015.gadā migrantu un bēgļu skaits sasniedza 244 miljonus, kas ir par 41% vairāk nekā 2000.gadā, kad šādu cilvēku bija 177 miljoni.

“Atbilstoši prognozēm, pasaules iedzīvotāju skaits apskatāmā nākotnē turpinās pieaugt un sagaidāms, ka 2050.gadā sasniegs 9,7 miljardus. Ja starptautisko migrantu daļa pasaules iedzīvotāju vidū saglabājas nemainīga, tad migrantu skaits 2050.gadā visā pasaulē sasniegs 321 miljonu,” pavēstīja Bans.

Viņš pauda cerību, ka šogad 16.septembrī Ņujorkā paredzētais samits par bēgļu un migrācijas problēmām kļūs ne tikai par stimulu pašreizējo saistību izpildīšanai, bet arī ļaus ķerties pie problēmas dziļāko cēloņu risināšanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Varbut ano vartu mazak di…st un vairak rikoties pret nelegalo migraciju???

  2. Vajag robezas atjaunot! Tikai ta bus vieglak apkarot nelegalos migrantus!

Draugiem Facebook Twitter Google+