×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
9. decembris, 2013
Drukāt

Aprūpes centrā “Gaiļezers” klienti sieti pie gultām; atstādina vadītāju (papildināts) (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Pārbaudot Rīgas sociālās aprūpes centru (RSAC) “Gaiļezers”, Labklājības ministrija (LM) tajā konstatējusi nopietnus pārkāpumus – centra klientes piespiedu turēšanu guļvietā. Uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība un no amata atstādināta centra vadītāja Ļubova Zaka, portālu “LA.lv” informēja ministrijā.

LM, pārbaudot kādas privātpersonas sūdzību, konstatējusi, ka RSAC “Gaiļezers” notikusi klientes – gados vecas sievietes – nelikumīga piesiešanu pie guļvietas, tādējādi ierobežojot viņas kustību brīvību.

LM Sociālo pakalpojumu kvalitātes kontroles departamenta speciālisti secinājuši, ka tā sauktās fiksācijas jostas ir iegādātas vairumā. Tāpēc pastāv iespēja, ka klientu fiksēšana pie guļvietām ir bijusi ierasta prakse, norāda ministrijā.

LM uzsāktā pārbaude turpināsies līdz nākamā gada 20.janvārim.

Centrs ir ilgstošas sociālās rehabilitācijas un sociālās aprūpes iestāde. Pansionātā nodrošina pilnu aprūpi cilvēkiem, kuri vecuma vai veselības stāvokļa dēļ paši nevar sevi aprūpēt. RSAC “Gaiļezers” ir Rīgas domes Labklājības departamenta pakļautības iestāde.

Rīgas domes Labklājības departamentā skaidro, ka sociālās aprūpes centrs novembrī ziņojis par nelaimes gadījumu ar kādu pacientu ar garīga rakstura traucējumiem. Cilvēks, neuzmanīgi rīkojoties ar sērkociņiem, guvis ķermeņa apdegumus. Nekavējoties izveidota izmeklēšanas komisija, izvērtēti nelaimes gadījuma apstākļi.

Izmeklēšanā atklājies, ka pansionātā lietotas fiksācijas jostas. Kā skaidrojušas sociālās aprūpes centra “Gaiļezers” amatpersonas, drošības jostas lietotas klientu drošības nolūkos, lai agresīvi klienti neapdraudētu sevi un citus klientus, klāsta galvaspilsētas pašvaldībā.

Rīgas domes Labklājības departamentā uzsver, ka fiksācijas jostu lietošana ir nepieļaujama, tāpēc uz dienesta izmeklēšanas laiku no amata atstādināta centra direktore Zaka, kurai pašlaik ir darba nespējas lapa. Viņas pienākumus pilda direktores vietniece. Šobrīd visas fiksācijas jostas ir konfiscētas.

Rīgas domes Labklājības departaments visus materiālus saistībā ar iespējamiem pārkāpumiem RSAC “Gaiļezers” iesniegts Valsts policijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Es gan zinu Zaku vel no agrakiem laikiem!Vina vaditajas amata ir nu loti,loti ilgu laiku un laikam jau izveidojusi pansionatu ka savu personigo iestadi.Man bija izdeviba stradat ar vinu nepilnus trisdesmit gadus atpakal un jau tad radas doma-cik ilgi gan vina noturesies amata?Un luk-bac!!!!!Tomer iekrita ar savam metodem!!!!Bet gan jau izkulsies,jo vinai ir LLLLLOOOOOOOOOOOOOOTI liela pazisanas!!!!

  2. Es atceross deviņdesmitos gadus, kad Ļ.Zaka stingri iestājās un spieda savu vecos cilvēkus atbalstīt un vēlēt tanī laika par interfronti. Tanī laikā Ļubovai bija svarīgi, lai visi balstotu par interefrontieti pulkvedi Alksni, jo viņš bija Mēzciema apgabala deputata kandidāts. Man ir bažas, ka šodien visi vecie cilvēli arī tie iespaidoti, balstot par SC partiju un Ušakovu. Tie kas kaut kādu iemeslu pēc iebilst vai līdz galam nesaprot, tiek pieslēgti nekustīgam dzīves veidam Tas ir tāds kā sods par nepakļaušanos. Ja cilvēks nekustas tad problēmu ir mazāk.

Draugiem Facebook Twitter Google+