×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
7. janvāris, 2015
Drukāt

Apsūdzībās par korupciju notiesā Virdžīnijas bijušo gubernatoru

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV tiesa piespriedusi Virdžīnijas pavalsts bijušajam gubernatoram Bobam Makdonelam (attēlā) divu gadu cietumsodu, atzīstot viņu vainīgu apsūdzībās par korupciju, informē ASV mediji. Makdonels, būdams Virdžīnijas gubernators, apmaiņā pret dāsniem maksājumiem aizstāvēja vitamīnu ražotāja “Star Scientific” intereses.

Interneta vietne “TheAtlantic.com” raksta, ka Makdonels ir pirmais gubernators, kurš, ieņemot šo amatu, ticis notiesāts apsūdzībās par korupciju. Divu gadu ilgais cietumsods, ko Makdonelam piesprieda tiesniesis Džeimss Spensers, ir mazāks nekā sods, ko 60 gadus vecajam politiķim prasīja prokuratūra, kas uzstāja uz to, lai Makdonels aiz restēm pavada vismaz desmit gadus. Tikmēr notiesātā advokāti gribēja panākt to, lai viņam tiktu piespriests tikai 6000 stundu sabiedriskais darbs.

Uz sprieduma nolasīšanu Makdonelam bija ieradies liels skaits viņa atbalstītāju. Turklāt pirms tam Virdžīnijas tiesa bija saņēmusi vairāk nekā četrsimt vēstules, kurā iedzīvotāji slavēja Makdonela labos darbos. Arī tiesnesis Spensers norādīja uz to, ka viņš saņēmis vēstules, kurās apgalvots, ka Makdonels ir “labs un cienījams cilvēks, kurš daudz izdarījis sabiedrības labā”. “Taču man ir pienākums, no kura nevaru izbēgt,” uzsvēra Spensers un piesprieda Makdonelam divu gadu cietumsodu.

Pēc sprieduma nolasīšana Virdžīnijas bijušais gubernators atzina, ka jūt “dziļu kaunu”. “Es pieļāvu to, ka manā dzīvē zūd līdzsvars,” tiesas zālē paziņoja Makdonels, kura advokāti gan grasās spriedumu pārsūdzēt.

Makdonels tika atzīta par vainīgu viņa sievas Morīnas draugam piederošā vitamīnu ražotāja “Star Scientific” interešu aizstāvēšanā apmaiņā pret aizdevumiem, lepnām brīvdienām un smalkām dāvanām 177 tūkstošu dolāru apmērā. Piemēram, Makdonels dāvinājumos saņēma sešarpus tūkstošu dolāru vērtu “Rolex” pulksteni, kā arī dizaineru šūdinātus apģērbus un darinātus aksesuārus 20 tūkstošu dolāru apmērā.

Makdonels Virdžīnijas gubernatora amatu ieņēma laikā no 2010. gada 16. janvāra līdz 2014. gada 11. janvārim. Apsūdzības korupcijā Makdonelam un viņa sievai tika izvirzītas pagājušā gada 21. janvārī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+