×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
16. janvāris, 2015
Drukāt

Apsver spilgtāku prezidenta amata kandidātu. Saruna ar Ilzi Viņķeli (67)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Partijas “Vienotība” frakcija šonedēļ atbalstīja deputātes Ilzes Viņķeles (attēlā) priekšlikumu laikus uzsākt diskusijas par šajā Saeimas sasaukumā ievēlamajām amatpersonām, tostarp arī izvērtēt pašreizējā Valsts prezidenta An­dra Bērziņa darbu un izskatīt iespējamos alternatīvos kandidātus šim amatam. Plānots, ka diskusijas varētu sākties februāra vidū. Vakar pēc Saeimas sēdes lūdzu deputāti Viņķeli pastāstīt par to, kā izpaudīsies šīs diskusijas par Valsts prezidenta vēlēšanām.

– Kādēļ vēlējāties šādas diskusijas par prezidentu, ja gala lēmumu tāpat pieņem Saeima?

– Es uzskatu, ka pašreizējā kārtība, kad prezidentu ievēl Saeima, ir pilnībā pieņemama, bet ar vienu stingru noteikumu – ir jābūt plašai, atklātai diskusijai, kurā deputāti uzklausa arī sabiedrības viedokli.

Bērziņa kungs nebija “Vienotības” virzīts prezidenta kandidāts. un mums visiem priekšā stāv atbildīgs un nopietns darbs izvērtēt viņa veikumu. Mūsu partija ciena prezidenta kungu, bet tas nenozīmē, ka mums nebūtu pienākums vērtēt viņa darbību.

– Diskusijas būs atklātas?

– Protams, tām jābūt atklātām, piesaistot sabiedrisko organizāciju pārstāvjus, viedokļu līderus un ikvienu interesentu. Vienlaikus ir arī lietas, kas jāizrunā un jālemj organizācijas iekšienē aiz slēgtām durvīm.

Pievienot komentāru

Komentāri (67)

 1. Un kā ar spilgtāku vēlēšanu sistēmu? Zaķis un Viņķele ar Āboltiņu jau apnikuši!

 2. pensionārus apzaga, bet pati savam vīram, kuram vēl nav ne 60, pensiju uztaisīja EUR 4000, tagad vēl rausies par prezidenti!

  • Tu nu gan esi īsts Kremļa trollis,jo aiz sava stulbuma esi 4X palielinājis viņas vīram pensiju.Laikam sajauci ar Bērziņpapu. Un par gadiem arī melo !Slišal zvon,no ņe znaju ot kuda on !!!

 3. Viņķele ? – tas būtu prasti . Arī spilgtums izpaliks.

 4. Ko Jus varat vispar lemt ,PENSIONARUS APZAGAT,lai sev algas palielinatu.

  • Laiks atdot atsavināto Atbildēt

   Pirms rosīties pa citiem politikas aizgaldiem , šī dāma varēja rosināt diskusiju par nodokļa atcelšanu pensijām un pensijas aprēķinu par visiem stāža gadiem ( arī par tiem gadiem , kurus pensionāri ir strādājuši nepareizai valstij ).

 5. vaira vīķe ir piemērotākā prezidenta kandidāte -liepājai viņa uzrakstīja izaugsmes programmu uz burtnicas lapas ,bet tas maksāja 16000 latus ,tā kā viņa zin ,kas jādara.

  • Nu mīļie cilvēki ,lieciet lūdzu mierā Vairu Vīķi Freibergu – viņa savu darbu padarīja un punkts . Kā tas ir uz viņas sirdsapziņas ,bet tagad viņa ir jau veca .

 6. Tautas vēlēts prezidents,tā valdošajai koalīcijai ir mazākais ļaunums,sabiedrības uzmanības novēršana no galvenā-nepieciešamības mainīt pašu vēlēšanu sistemu,lai beidzot varētu ieviest progresīvo nodokļu sistēmu kā citās ES valstīs,kā visā pasaulē!

 7. Bet,kurš tad no komentētājiem iebilst pret to,ka arī turpmāk deputātu kandidātus izvirzīs tikai šis pašas partijas,nevis sabiedrība? Atkārtosim atkal teātri ar krustiņiem?

 8. Par Sandras Kalnietes “par” balsojumu samazinot pensijas un bērnu pabalstus,2009.gada 16.jūnijā un 2010.gada 14.oktobrī,kad finanšu krīzes laikā,steidzamības kārtā,atcelti tika algu griesti valdības padomniekiem,vai par viņas kategorisko nostāju pret progresīvā ienākuma nodokļa ieviešanu Latvijā?

 9. Dzintaram Zaķim spilgtāku šlipsi!

 10. Visizcilākais runātājs ir Artuss kaimiņš. Arī angļu valodu protot izcili, jo balsis ievēlēšanai zvejojis Īrijā un Londonā. Tāpēc- nost ar Bērziņu, vēlēsim Kaimiņu!

  • Artuss Kaimiņš jau tā kā derētu. Tādas pērles kā “sen neesat sisti…” un līdzīgas viņš jau būs apguvis savā suņu būdā. Nelaime, ka Kaimiņš nav sasniedzis prezidenta godam pienācīgo līmeni – 70 gadu vecumu…

 11. Vai gadījumā neveidojas dămu klubiņš zolītei Laimdota + Ināra + Ilze…

 12. Jauki ka gandrīz neviens komentētājs neiebilst pret prezidentu ar aktīva padomju okupācijas darboņa pagātni.Okupācijas fakta atzīšana vēl daudziem ir neatrisināta problēma,daudz komfortablāk ir dzīvot LPSR gaisotnē un tās funkcionāru vadībā.

 13. Laba prezidenta kandidāte Sandra Kalniete.

 14. Ja kādam nav gana racionālo resursu, un ja kāds nevēl Latvijai labu, viņš nevirza par Prezidentu Egilu Levitu.

 15. Prezidentam vajadzīgās īpašības:
  augstākā izglītība, izcilus latviešu un angļu valodas prasme runās un rakstos, arī labas citu svešvalodu prasmes, godīgums, respektējama , nevainojama publiskā stāja, patīkama reprezentācija starptautiskā līmenī, kas balstās uz plašām zināšanām pasaules vēsturē, ekonomijā, polītikā un personīgi augstiem morāles principiem. Vienkārši – iedzimta un dzīvē izkopta augsta līmeņa inteligence.
  Tādus cilvēkus ir grūti atrast, bet ja labi meklē, var atrast, Minēšu tikai dažus:
  Egilu Levitu, Arti Pabriku, Jāni Stradiņu, Kārli Šadurski, Ojāru Kalniņu, Ainu Kraujieti, Jāni Kukaini, Juri Kažociņu.
  Izvēle ir !

 16. Es teiksu atklaati,tas viss izskatas peec riktiigas .. sini saeima.Vienotiba dara ko grib un neviens netiek uzklausits!Tur jau viss izrunaats un loti iespejams,ka uz prezidenta kreeslu kandidees rizaa ..!!!!!!

 17. Vai tad rižaja netiks robā bez diskusijām?
  Varbūt ka pietrūkst balsis?
  Lakatine arī var cerēt uz amatiņu
  Izskatās ka sākas ļautiņu acaizmālēšanas solo

 18. JA kādā aspektā ” UZPELD” Viņķele, tur NEKAS LABS NAV GAIDĀMS!!! VIŅĶELE + ČIGĀNE = NELAIMES SIGNĀLS!?? Viņās klausīties nozīmē DZIRDĒT TUKŠU GAISU…

  • Re kā tu muldi.Ja tas tā būtu par to tavu nolaisto gaisu,tad gan tu laikam labāk paklusētu,bet redz kā tev kremt.

 19. Spilgtāks kandidāts . Vai tas būtu visās varavīksnes krāsās?

 20. Vai Ušaks nebūtu labāks?

 21. Nu, nav, Bērziņš Valsts Prezidents kādam tam būtu jābūt, ne ar stāju, ne prātu, ne valodu.. Drīzāk atgādina lauku veci.

 22. Pēc Brigmaņa teiktā, ja tikai pats Bērziņš vēlēsies, viņš tiks ievēlēts. Tā arī būs.

  • Brigmanis labi izprot situāciju un jau tagad skaidri pasaka, ka par valsts galvu Bērziņš Tiks ievēlēts, ja pats gribēs.
   Skaidri un saprotami. Ievēlēs tāpat kā pagājušajā reizē – ar ZZS un Saskaņas balsīm. Arī Putinam nebūs iebildumi.
   Tur nu Viņķele neko neizgrozīs, lai diskutētu kaut mēnešiem. Tā ja…

 23. Bērziņa kungs vismaz ne ar ko nav paspējis “izgāzties”.Viņa “jā” ir jā un “nē” ir nē….man patī,ka viņš iestājas par normālu ģimeni,normālu sabiedrību un pēc pasūtījuma neraida stulbus apvainojumus Krievijas virzienā….ja tautai būtu iespējams vēlēt-es vēlētu par viņu….nav ne genders,ne rsists.Pastāv paar ģimeni un tās materiālo labklājibu,bet bez tā pastāvēt nevar nekas…..

 24. Vaira-Vīķe Freiberga vigudrākā un labākā!

  • Vai tas izpaudās pulksteņu lietā?

  • Nē, Tad kad represētajiem rādīja ar pirkstu pie deniņiem

  • … Ja, varbut, varbut beidzot bus sapratusi par savu atbildibu par precedentu kas noveda uz pasreizejo internacionalo krizi starpvalstu legalas attiecibas ar: Latvijas Republikas Satversmes degradaciju uz valsts dokumenta limeni, ar visam tam sekojosam nacionalam un internacionalam konsekvencem, ( … ieskaitot pasreizejas Ukrainas – Krievijas situaciju … ), nesaprotama karta piekritot un parakstot Abrenes un citu teritoriju nelegalo atdalisanu – preteji, ka L.R. Satversmes, 1. nodalas 1-4. Visparejiem noteikumiem, un, 1920.g. LR un CCCP savstarpeja mierliguma noteikumiem un kartes noviltam robezam …!

   … Ja ta, tad vispirms gaidisim no VVF pieteikumu parskatit Abrenes lietu … sakara ar Krievijas pasreizejam destruktivajam attiecibam pret internacionaliem un pienemtiem ligumiem, konvencijam un savstarpejiem ligumiem …

 25. Sabiedrības viedoklis-mažoritārās vēlēšanas!

 26. Deputāti uzklausa sabiedrības viedokli? Atbildēt

  Kad tad deputāti ir uzklausījuši sabiedrības viedokli? Sabiedrības vairākums,kā liecināja aptaujas, bija pret eiro ieviešanu,par PVN samazināšanu pārtikai! Kādēļ šis viedoklis netika uzklausīts? Vai algu dubultošana valsts uzņēmumu valdēm, algu griestu steidzamā atcelšana krīzes laikā valdības padomniekiem,padomju atjaunošana valsts uzņēmumos no 2016.gada bija sabiedrības viedoklis?

 27. Arī to ka nākošais prezidents būs no taisnīgas tiesas izsprucis kolaboracionists var jau tagad pietiekami droši apgalvot.

 28. Ātri aizmirstam!>Dina Atbildēt

  “Savukārt 2013.gadā varētu būt izmaiņas gan ģimenes valsts pabalstā,gan arī pensiju piemaksās.Tie pensionāri,kuri vecuma pensijā kopā ar piemaksu saņem mazāk par 180 latiem mēnesī,gan var gulēt mierīgi,jo šādām pensijām jaunās ministres ieskatā piemaksa nav mazināma.”
  Skat.”Delfi” intervija ar labklājības ministri Ilzi Viņķeli: Pensijas līdz 180 latiem neplānojam aiztikt,par lielākām domāsim”,Delfi.lv,o4.11.2011 05:00
  Bet pirms tam:”Vilks atgādināja,ka budžets jāturpina konsolidēt arī 2012.gadā,arī uz sociālā budžeta rēķina.Pie speciālā budžeta konsolidācijas risinājumiem labklājības ministrija (LM) patlaban strādā,piebilda Vilks,” Skat.”Vilks: nevaram atļauties indeksēt pensijas”,Delfi.lv,06.jūlijs 2011.
  Vēl pirms tam:”Pagājušā gada decembrī,kad valdība izmisīgi centās konsolidēt budžetu,ZRP ekonomiskās programmas tēvs Vjačeslavs Dombrovskis,tobrīd kā ekonomists,neslēpa savu redzējumu:bez samazināto PVN likmju atcelšanas,straujākas nekustamā īpašuma nodokļa celšanas,ko tagad piedāvā arī ZRP programma,AICINĀJA ARĪ AR PAPILDU NODOKLI APLIKT LIELĀKAS PENSIJAS.Un kas tad ekonomista skatījumā bija šīs lielās pensijas? NĒ,NEVIS VAIRĀKOS SIMTOS MĒRĀMĀS,BET JAU NO 180 LATIEM,kas ir tikai par pāris latiem augstāk par iztikas minimumu.” Skat.”Pensionāru lieta-taisna.Vai cieta?”,Baiba Lulle,Neatkarīgās Rīta Avīzes žurnāliste,26.augusts 2011. Tā kā visi viņi,Dina, ir tomēr vienā maisā bāžami!

 29. No politiķiem par jēdzīgāko uzskatu Pabriku , no inteliģences Spārīti.

 30. Brigmanis ar Bērziņa lielīšanu savdabīgi pateicas viņam par ZZS iebīdīšanu koalīcijā un Dombrovska gāšanu. Nu pienācis laiks gāzt pašu Bērziņu un V sāk gatavot augsni. Kā prezidents Bērziņš ir bāls un neizlēmīgs, arī runāt tā arī nav iemācījies. Šajos ģeoplitiskajos apstākļos Latvijai ir vajadzīgs daudz izlēmīgāks un noteiktāks cilvēks, kas prot uzrunāt tautu un bez lielas vilcināšanās pieņemt vajadzīgos lēmumus. Citādi varam piedzīvot lielas nepatikšanas nākotnē.

 31. Tas labi, ka sākam sabiedrībā apspriest Prezidenta kandidatoru, jo pēc tās Bērziņam būtu jāsaprot, vai viņu , kā pietiekami kvalitatīvu grib.

 32. Viņķele! Atdod labāk man nozagto pensijas daļu! Runāt proti!

  • Nu gānīties taču arī vajag ar prātu un pēc faktiem.Cik tad viņa sabija amatā.Taču nepaspēja pat saskaitīt tavu pensiju.Pacel arhīvus !

 33. Patreiz politiķu vārdam un arī prezidenta vārdam ir mazs svars. Patreiz spēli vada finansisti, bankas. Tā kā lieki runāt par labu prezidentu. Prezidents neko nevar un nevarēs darīt valsts labā. Var jau visādi jauki izrunāties, bet ja vārdiem nav naudas seguma, tad vārdi paliek vien tukša skaņa.

 34. Pilsētnieks>Sīkzemnieks Atbildēt

  Iedvesmot sabiedrību,samierināties ar regresīvo nodokļu sistēmu?

 35. Nav pieņemama pašreizējā mazskaitlīgo partiju diktatūra!

 36. Jāmaina pati vēlēšanu sistēma Atbildēt

  Mums beidzot ir jāatsakās no partiju monopola deputātu kandidātu izvirzīšanā un jāpāriet uz mažoritāro vēlēšanu sistēmu! Lai arī vēlētāji sarakstā konkrētiem uzvārdiem var pielikt plusus vai mīnusus,viņi var balsot tikai par pašu partiju veidotu sarakstu!

 37. Jā, un Viņķele man patīk! Ko gan nevarētu teikt pa cigāni un aboltiņu. visus nevajag bāzt vienā maisā! Kā jūtat tur ir ļoti dažādi cilvēki sabāzti.

 38. Ja Bērziņš līdz šim laikam nav spējis skaidri paust savu domu,tad ,pensionārs būdams, to nespēs nekad.
  Var būt ka tas pat ir labi,jo latvijas sabiedrība ir tik sašķelta visās jomās un to nodrošina bezizmēra demokrātija ,ka skaidras domas paudējs nav vajadzīgs un viss būs rāms un kluss arī turpmāk.

 39. Apsveicu šo soli!

 40. Spilgtāku vajag modes skatēm!

 41. Ko tad bīdīs par prezidentu? “Spilgto” – zili-lepno Rinkeviču?

 42. Nu ja to rosina Viņķeles Čigānes kompānija, nekas labs nav gaidāms.

 43. …nesaprotu,Viņķeles kundze ! Jūs sakiet….”…nākamos 4 gadus mums būs nepieciešams Valsts prezidents,kurš spēj iedvesmot sabiedrību. Visticamāk,Saeima un valdība šajā laikā būs rāma un klusa…u.t.t ” /…lasīt visu interviju/
  Manam, – domāju , arī pārējo nodokļu maksātāju viedoklim Saeima nepiekritīs, bet, varbūt lietderīgi būtu uz šo termiņu samazināt ” rāmo un kluso”- no valsts budžeta algoto skaitu.Ietaupītos līdzekļus varētu novirzīt neparedzētiem gadījumiem, kuru nav mazums…

 44. Jāņonkols no laukiem Atbildēt

  Varbūt varam aicināt inteliģences pārstāvjus kādiem pašiem pieteikties uz šo augsto amatu? Uzstādīt konkrētas prasības lai būtu izglītība un valodu prasme.

 45. kādēļ lai depu†āti atklātā diskusijā pēkšņi uzklausītu arī sabiedrības viedokli, ja nekad to nav darījuši! spilgtāki par esošo prezidentu 3/4 naseļēņija!

 46. Varbūt sanāks kaut kas vairāk par alas racēju uz Saeimas namu – rudo lapsu un blēdīgo pēdu atstājēju zaķīti, tad varu vēlēt veiksmi. Tikai kad Vienotība pārkāps savu un sāks darboties pēc domas- Latvijas valstij vajag, tad būs panākumi un nevis sagruvuši Maksimi…

Draugiem Facebook Twitter Google+