×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.1°C
Hermīne, Estere
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
15. jūlijs, 2017
Drukāt

Aptauja: aug cilvēku ticība savai spējai ietekmēt politiskos procesus (2)

Foto LETAFoto LETA

Arvien vairāk iedzīvotāju domā, ka viņiem ir ietekme uz to, ko un kā dara Saeima un Ministru kabinets, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

Jūnijā veiktajā aptaujā iedzīvotājiem tika lūgts vērtēt, vai tādiem cilvēkiem kā viņi nav nekādas ietekmes uz to, ko un kā dara Saeima un valdība. Kopumā 72% aptaujāto piekrita, ka viņi nespēj ietekmēt likumdevēju un izpildvaru, taču, salīdzinot ar pagājušo gadu, šādi domājošu cilvēku īpatsvars sarucis par četriem procentpunktiem. Šogad 45% pilnībā piekrita apgalvojumam, ka viņi nespēj ietekmēt Saeimas un Ministru kabineta darbu, savukārt vēl 27% šādam apgalvojumam drīzāk piekrita.

Pretēju viedokli, proti, ka viņu spēkos tomēr ir ietekmēt norises politikā, pauda 22% iedzīvotāju, kas ir par sešiem procentpunktiem vairāk nekā pērn.

Kopumā šogad fiksēts līdz šim augstākais to cilvēku īpatsvars, kas domā, ka viņiem ir iespēja ietekmēt to, ko un kā dara Saeima un valdība.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nemaz nesapņojiet, politiskos procesus ne ar vēlēšanām, piketiem un streikiem mainīt vairs nevaram, ar rožu, sarkanām un dzeltenām revolūcijām varam panākt tikai sliktāku variantu. mums pilnīgi pietiks atmosties un apjaust uz kuru aploku mūs grib aizdzīt, ja tādu būs vairākumā, sistēma nomainīsies pati no sevis.

  2. saburzītā Ķenča hūte Atbildēt

    Kā sacīt jāsaka – ļautiņi kļūst arvien naivāki!

Draugiem Facebook Twitter Google+