×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
25. augusts, 2015
Drukāt

Ar alpīnistu palīdzību noceļ Rīgas Doma torņa gaili; tiks atjaunots zeltījums

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīgas Doma gailis

Trešdien, 25.augustā, ar profesionālu alpīnistu palīdzību no Rīgas Doma torņa smailes nocelts gailis un lode, lai turpmākā mēneša laikā restauratori veiktu virsmu attīrīšanu, bojāto vietu speciālo apstrādi un zeltījuma atjaunošanu, portālu “La.lv” informēja SIA “Arčers” pārstāve Vita Noriņa.

Gaiļa zeltījuma atjaunošanas procesu pilnībā finansē būvniecības uzņēmums “Arčers”, kas Rīgas Domā nostiprina torni un īsteno restaurācijas projektu.

„ Šobrīd Rīgas Domā īstenotais projekts neparedzēja torņa gaiļa zeltījuma atjaunošanu, taču, mūsuprāt, pēc projekta realizācijas virs torņa kupolā atjaunotā kapara jumta seguma arī Rīgas Doma torņa gailim ir jāmirdz jaunā apzeltījumā. Nebūtu pareizi neizmantot lielisku iespēju, lai šobrīd Domā notiekošo rekonstrukcijas procesu ietvaros ar šeit koncentrētiem profesionāliem resursiem, netiktu pienācīgi sakopts arī viens no Rīgas atpazīstamākajiem simboliem. Tāpēc jau būvdarbu laikā tika pieņemts lēmums organizēt arī gaiļa atjaunošanas pasākumus, ko „Arčers” apņēmies finansēt,” atklāj SIA „Arčers” valdes loceklis Kaspars Garkanis.

Speciālisti, apsekojot apzeltītā gaiļa stāvokli, konstatējuši fragmentārus lapiņu zeltījuma zudumus, putnu nagu skrāpējumus, atmosfēras un putnu radītus netīrumu slāņus, sodrēju satecējumus. Sekstes un spārnu augšējai daļai konstatēta viegla erozija, sānu daļas zeltījums laika gaitā kļuvis matēts.

Gaiļa virsma tiks attīrīta no netīrumiem, bojātās daļas atjaunotas un virsma pilnībā pārzeltīta ar lapiņu zeltu. Gaiļa restaurācijas process varētu ilgt apmēram mēnesi. Pēc tam tas līdz ar lodi atgriezīsies Doma torņa smailē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+