×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
28. novembris, 2014
Drukāt

Ar kasteti smagi piekauts “Rīgas mikroautobusu satiksmes” vadītājs (8)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Noticis bruņots uzbrukums pārvadātāja “Rīgas mikroautobusu satiksme” (RMS) minibusa vadītājam Artūram Bīskapam, aģentūru LETA informēja uzņēmuma valdes loceklis Vitālijs Komars.

Uzbrukums esot noticis 26.novembrī plkst. 21.05 216.maršruta galapunktā Baznīcas ielā un incidentu izraisīja minibusa vadītājs, uz kura autobusa sāniem bijis uzraksts “Eko Bus”, kā rezultātā RMS vadītājs esot saņēmis vairākus triecienus pa galvu.

Vadītājs piedraudējis RMS vadītājam, lai viņš nekursē maršruta norādītajos laikos. Taču vadītājs iebildis un apgalvojis, ka pildīs savus darba pienākumus un brauks pēc grafika. Tad vadītājs, uz kura mikroautobusa bija rakstīts “Eko Bus”, bruņojies ar Latvijā aizliegto, kriminālās aprindās populāro ieroci “kasteti”, uzbruka RMS vadītājam.

Atgūstot samaņu, RMS vadītājs ar runas traucējumiem tomēr spēja pats izsaukt neatliekamo medicīnisko palīdzību un policiju. Cietušais šoka stāvoklī ar smadzeņu satricinājumu, salauztu degunu un sasistu aci tika nogādāts slimnīcā, kur mediķi viņam sniedza pirmo palīdzību.

Uzņēmumā atgādina, ka Ministru kabinets ir sācis izskatīt likumprojektu, kas nelegālajiem pārvadātājiem liegtu pārvietoties pa Latvijas valsts ceļiem, taču nu jau nelegālie pārvadātāji ir kļuvuši agresīvi.

Valsts policijas preses pārstāve Diāna Lūkina apliecināja, ka 26.novembra vakarā Baznīcas ielā noticis incidents starp diviem 1968. un 1958.gadā dzimušajiem vīriešiem. Konflikta laikā vecākais vīrietis jaunākajam iesitis.

Policijā saņemts iesniegums un par šo gadījumu sākta administratīvā lietvedība par miesas bojājumu nodarīšanu. Policija nozīmējusi ekspertīzi miesas bojājumu pakāpes noteikšanai.

Pilnsabiedrība “Rīgas mikroautobusu satiksme” pērn strādājusi ar 2,29 miljonu eiro apgrozījumu un cietusi 252 276 eiro zaudējumus, liecina “Firmas.lv” informācija.

Pilnsabiedrība nodrošina pasažieru pārvadājumus Rīgas pilsētas nozīmes maršrutu tīkla daļā. “Rīgas mikroautobusu satiksme”, kuru veido SIA “Vidlatauto”, SIA “Sabiedriskais autobuss”, SIA “B-Bus” un SIA “FPK”, darbību sāka 2012.gada 24.oktobrī, uzvarot Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” izsludinātajā iepirkuma konkursā. Uzņēmums Rīgas pilsētas mikroautobusu maršrutus sāka apkalpot pērn 1.maijā.

2013.gada janvārī noslēgtais līgums ar “Rīgas satiksmi” paredzēja, ka piecu gadu laikā uzņēmums no biļešu tirdzniecības iekasēs 35,57 miljonus eiro. Šā gada februārī pilnsabiedrības pārstāvis Andrians Boldans atzina, ka RMS vēlētos paaugstināt biļešu cenas līdz vienam eiro, taču Rīgas domes vadība kategoriski iebilda, ka tas nenotiks, jo uz pieciem gadiem noslēgtajā līgumā biļešu cena iepriekšpārdošanā noteikta 50 santīmu jeb 0,71 eiro.

Jau ziņots, ka uzņēmums “Eko Bus” bija reģistrējies kā pasažieru neregulāro pārvadājumu veicējs, taču tā busiņi bija manāmi kursējam pa regulāro pārvadātāju maršrutiem. “Eko Bus” bija izvērsis pārvadājumus ne tikai Rīgas teritorijā, bet arī starp pilsētām, “nosmeļot” klientus oficiālajiem regulāro pārvadājumu organizētājiem, taču Rīgas domes Satiksmes departamenta Kontroles dienests “Eko Bus” darbību nevarēja apturēt vai ierobežot, jo saskaņā ar pašreizējo regulējumu uzņēmuma darbība nav nelegāla. Šī gada martā gan uzņēmums likvidēts, taču neregulārie pārvadātāji turpina kursēt ar autobusiem, uz kuru sāniem ir uzraksts “Eko Bus”.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Ušakovs sačakarē satiksmi Atbildēt

    Ja Ušakovs-Strautiņš mazāk jauktos ārpolītikā, bet tiktu nolikts savā īstā vietā, tad varbūt Rīga būtu vairāk sakārtota. Varbūt.

  2. Es jau saprotu, ka fotoattēlu dažreiz ir grūti piemeklēt, bet nosaukt alpīnistu sakabes karabīnu(i) par kasteti – tas vienkārši ir slikts līmenis. Protams, tas nav tik traki kā redzēju zīmējumā uz viena krimiķa vāka – lode no revolvera izlido kopā ar čaulīti, neatdalījusies(!!!) . So, mākslinieks bija redzējis patronu, bet nesaprata, kāpēc tā lido…

  3. Kastete, ta kastete. Bet kāpēc bildē ir alpīnisma karabīne?

  4. RMS saviem darbiniekiem nemaksā pilnīgi algas un tāpēc autovadītāji ari izdzivo kā māk.

  5. Lūdzam Valsts Policiju izmeklēt versiju, ka RMS un Vitālijs Komars šo gadījumu ar Artūru Bīskapu ir izdomājuši, paši šo mazliet iekaustot, sniedzot nepatiesas liecības ir veikuši Kriminālu pārkāpumu. Klasisks veids kā novākt konkurentus.

  6. Ar visu likuma bardzību pret šo nelieti !
    Nejaušā kārtā tādi ieroči līdzi nenēsājas.

Draugiem Facebook Twitter Google+