×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
14. septembris, 2016
Drukāt

Ar ovācijām uzņemta Kristīnes Opolais debija Čo-Čo-Sanas lomā Vīnē

Foto:  Michael PohnFoto: Michael Pohn

Latviešu soprāns Kristīne Opolais Vīnes valsts operā spoži debitēja japāņu geišas Čo-Čo-Sanas lomā Džakomo Pučīni operā “Madama Butterfly”, pastāstīja Opolais Latvijas koncertturnejas organizators Andrejs Žagars.

Kopumā šī ir trešā reize, kad Opolais uzstājas uz Vīnes operas skatuves. Pirmajās divās reizēs 2008. un 2013.gadā uzstājās, dziedot Pučīni operā “Bohēma”.

Tikmēr Pučīni traģiskais stāsts par japāņu geišu, tautā sauktu par “butterfly” – taurenīti, kura mīlestības dēļ atsakās no savas ticības, radiem un pat tautības, taču galu galā viņas sirds tiek salauzta, Jozefa Gīlena (Josef Gielen) režijā uz Vīnes operas skatuves šogad tika izrādīta 375.reizi.

“Latviešu solistes sniegums bija pārliecinošs, sevišķi dažādās dramatisma pakāpes tēlojumā un vokālajā izpildījumā no maiguma, neaizsargātības līdz pašiznīcināšanai. Īpaši spēcīgs un spilgts bija Opolais dziedājums otrā cēliena ārijā “Un bel di vedremo”,” tā raksta “Wiener Zeitung” autors Daniels Vāgners (Daniel Wagner).

Pati soliste intervijā Austrijas kultūras izdevumam “Der Neue Merker” atzina, ka no visām Pučini operām tieši šī loma viņai ir vistuvākā. “Pat tad, kad kolēģi aicina mani vienkārši “tēlot” Čo-Čo-Sanas sāpes, nevis “izjust” tās, es nekādi nevaru to izdarīt, es pilnībā iemiesojos šajā lomā,” stāsta Opolais.

“Madama Butterfly” ar Kristīni Opolais galvenajā lomā pirmizrādi uz Vīnes valsts operas skatuves piedzīvoja 8. septembrī, izrādi varēs noskatīties 14. septembrī, bet no šodienas, samaksājot 14 eiro, izrādi “Madara Butterfly” Vīnes Valsts operā var vērot arī tiešsaistē.

Jau pavisam drīz par Pučīni pirmo lēdiju sauktā Kristīne Opolais priecēs mūzikas mīļotājus arī Latvijā. Pirmais koncerts norisināsies 30.septembrī Liepājā, “Lielajā dzintarā”, pēc tam 2. oktobrī Rēzeknē, Latgales vēstniecībā “Gors”, bet turneja noslēgsies 4.oktobrī Rīgā, Latvijas Nacionālajā operā.

“Kristīne īpaši Latvijas klausītajiem ir sagatavojusi plašu solo programmu ar 14 ārijām un instrumentālajām epizodēm no Verdi, Pučīni, Maskanji, Sensānsa un Katalani operām,” pastāstīja Žagars.

Koncertos Kristīne Opolais muzicēs kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri itāļu diriģenta Sesto Kvatrīni vadībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+