Kultūra
Kultūrpolitika

Dziesmu svētku dalībnieki no Liepājas: ar vēju sirdī un volejbolu vakaros0

Foto-Dainis Bušmanis

Autore: Ieva Janelsiņa

Liela daļa XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI Deju svētku dalībnieku izmitināti 73 Rīgas skolās, kuras šīs nedēļas garumā sauks par mājām. Kā viņi jūtas Rīgā un kā iekārtojušies? Devāmies to noskaidrot uz Rīgas Valsts 2. ģimnāziju, kurā iekārtojušies Liepājas jauktā kora “Laiks” dalībnieki un vokālais ansamblis “Gaismiņa”.

Liepājas jauktā kora “Laiks” dalībnieki Dziesmu un deju svētkos piedalās jau trešo reizi. Kora prezidents Kaspars Grīnfelds teic, ka Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā jūtoties ļoti labi, jo šajā skolā koris mājo atkārtoti. “Dušas mums ir ekskluzīvas – rindas neveidojas, jo tās izmanto tikai mūsu kolektīvs.” Arī ar ēdienu kora dalībnieki esot apmierināti, ēdienreizes ir trīs dienā, to laiki gan mainoties atkarībā no mēģinājumiem un koncertiem. “Esam paēduši, baro labi. Gaidām kartupeļus, tie gan vēl nav bijuši,” cerībā smejas koristi. Ēdienkarte mainoties katru dienu, un par to, kas būs paredzēts katrā ēdienreizē, var uzzināt pirms tam. Šobrīd koristi jau nobaudījuši makaronus, griķus, gaļu un dažādu graudu putras. Deserta vietā pasniedz dažādus augļus, bet dzērienā pieejama citronmētras tēja un cigoriņu kafija. “Protams, tas ir vien kafijas dzēriens, bet netālu ir “Circle–K”, kurā mums kā svētku dalībniekiem kafijai nodrošināta atlaide,” stāsta liepājnieki. Bet kā jūtas tie, kuri neēd gaļu? Ēdienkartes izveidotāji uzsvēruši, ka veģetārā ēdināšana būtu izmaksājusi daudz dārgāk par dienā atvēlētajiem astoņiem eiro dalībniekam. “Sākotnēji, kad veicām reģistrāciju svētkiem un tika jautāts, vai starp dalībniekiem ir kāds veģetārietis, atbildējām, ka jā, bet divas nedēļas pirms svētku sākuma tika paziņots, ka veģetāro uzturu nevarēs īstenot,” nedaudz vīlies ir Dzintars Vītols, kurš ikdienā ievēro veģetāras maltītes.

Kā kora “Laiks” dalībnieki pavada brīvo laiku? “Esam privileģēti dzīvot sporta zālē – izmantojam tās priekšrocības,” sajūsmināts stāsta Egons Gūtmanis. “Vakaros spēlējam volejbolu. Tā kā lampām uzlikti režģi, par to sabojāšanu nav jāuztraucas,” teic kora prezidents. Bumba gan vienreiz iesprūdusi starp griestiem un lampu, bet situācija tikusi ātri atrisināta, pateicoties kāpnēm, ar kurām dāsni padalījies skolas personāls, atceras Sarmīte Skuja. Liepājas kora dalībnieces vienaldzīgus nav atstājušas ne koru karu vērtētājus (koris nokļuva finālā), ne arī Rīgas puišus, kuri, vējam matos plīvojot, daiļavas ar motocikliem izvizinājuši pa Rīgas ielām. “Bail nebija, izbaudījām. Vējš arī netraucēja, pie tā jau esam pieradušas,” iespaidos dalās Anete Strazda un Aira Klampe. Arī gājienā liepājniekiem gadījušies amizanti piedzīvojumi. Vējā koristiem zemē nokritis karogs, kas gan ātri pacelts, un viss bijis kārtībā. Tā kā gājiens aizkavējies, dažas kora dalībnieces, lai sasildītos, devušās uz tuvāko “Narvesen”, lai iegādātos kafiju. Bet, steidzoties atpakaļ, sajaukušas sava kora dalībniekus ar citiem, jo daudzi šogad esot bijuši Bārtas (Kurzemes novada) tautas tērpos, neveiklo situāciju atceras Sintija Pīrāga.

Liepājas vokālā ansambļa “Gaismiņa” dalībnieču gaumei šā rīta brokastis ne pārāk gājušas pie sirds. “Makaronu salāti ar āboliem mūsu gaumei ir mazliet par interesantu,” smej Katrīna Annija Ročāne. “Vakar brokastīs bija pupiņu salāti ar vistu, tie bija ļoti garšīgi,” atceras Sabīne Ošs-Ervics. Pārsvarā brokastīs esot augļi un aukstie salāti, bijuši arī cīsiņi. Cigoriņu kafijas vietā meitenes izvēlējušās citronmētras un kumelīšu tēju, kas bijusi ļoti garda. Iepriekšējās dienās pusdienās baudīti kartupeļi ar siļķi un biezpienu, rīsi ar vistu un frikadeļu zupa.

Saistītie raksti

Ansambļa dalībnieces skolā nenakšņojot, bet gan izmantojot iespēju rast naktsmājas pie draugiem un radiem, kuri dzīvo Rīgā. Varbūt tas ir iemesls meiteņu augstajam sasniegumam vokālo ansambļu konkursā, kur iegūta pirmā vieta? “Katrā ziņā prieks ir neizmērojams,” pagodinātas stāsta Kate Krūma un Annija Evelīna Berga.

Galerijas nosaukums
LA.lv