×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
20. marts, 2014
Drukāt

Ar zemnieka pamatīgumu – grupai “Tēva nams” apaļa jubileja

Teva_nams_6

Latvijas šlāgeraptaujā jau trešo reizi piedalās grupa no Pāles “Tēva nams”. Klausītāji var NOvērtēt dziesmu “Mērija”. “Šlāgeraptauja ir pasākums, lai pārbaudītu savu varēšanu un ieinteresētu publiku,” neslēpj grupas līderis Andis Zaķis.

Grupā darbojās pozitīvi mūziķi, kas mājvietu ir atraduši Pāles kultūras namā. “Esam muzicējuši dažādos muzikantu saietos, aktīvi piedalāmies Pāles muzikantu svētku rīkošanā, piedalāmies Latvijas šlāgeraptaujā un šlāgerfestivālā Bīriņos. Vēl mūs var dzirdēt Latvijas Radio 2. Pārsvarā spēlējam pašu radītās dziesmas, ko komponē Aleksandrs Jasjukēvičs, Andis Zaķis un Ingus Vasiļjevs, kā arī Uģis Šēriņš. Savas dziesmas ierakstām Andra Šīranta studijā,” atklāj Andis. Grupas devīze ir “Esam puikas no laukiem”. “Mums patīk muzicēt, un, ja vēl kādam patīk tas, ko darām, tad ir O.K.,” tā Andis.

Šogad grupai “Tēva nams” ir pirmā apaļā jubileja – pieci gadi. “Lielu pasākumu par godu šai jubilejai nebūs. Nejūtam, ka būtu paveikuši jau kaut ko tik lielu, lai tagad to svinētu. Pagaidām nav iemesla lielīties. Mēs esam pašdarbnieki. Arī dalība aptaujā ir kā iespēja parādīt savu varēšanu un apskatīt citu veikumu. Darbojamies, ceļam savu spēlēšanas kvalitāti. Tagad Latvijas mūzikas tirgus ir pārpildīts, un ir jāpaiet laikam, kamēr iekarosim savu vietu,” atklāti saka Aldis. Viņš arī atceras, ka 90. gadu sākumā, spēlējot citā sastāvā, koncertējis katru nedēļas nogali. Tagad esot citi laiki. “Īpaši neizjutām, ka mums jau būtu lieli panākumi. Saprotu, ka māksliniekam jāmāk lielīties, bet mēs esam tipiski latvieši, kas to nedarām. Esam pieticīgi,” nosaka Andis. Muzicēšana nav grupas dalībnieku ikdienas darbs. Andis pats ir zemnieks un saprot, cik daudz darba jāiegulda, lai būtu pirmie panākumi. “Grupa nav biznesa projekts. Kopumā grupa pastāv ar ideju – lai pašiem būtu prieks spēlēt un radītu prieku citiem,” smaidot saka Andis.

Bet ir lietas, ar ko Andis lepojas. Tā ir darbošanās Pāles kultūras nama radošajā dzīvē. “29. martā jau sesto reizi Pāles kultūras namā rīkojam pasākumu “Dziesma manam pagastam”. Patiesībā tieši no šā pasākuma arī sākās mūsu grupa. Pasākumā piedalās gan skolēni, gan pieaugušie, gan ģimenes. Mūsu grupas pamatuzdevums ir spēlēt pavadījumu pasākuma dalībniekiem. Mēģinājumi ir divu mēnešu garumā, kad citos projektos ir grūti piedalīties. Pasākuma svarīgākais uzdevums ir lauku kultūras namā uzturēt rosību. Mums to patīk darīt. Tas ir tāds mūsu sirdsdarbs,” ne bez lepnuma nosaka Andis. Viņš arī neslēpj, ka šim pasākumam ir līdzība ar populāro “Dziesma manai paaudzei”, bet šis ir lokāls pasākums, kura mērķis ir – lai ar katru gadu dalībnieku uzstāšanās būtu labāka, baudāmāka un pasākuma muzikālā daļa attīstītos. “Liela nozīme ir Pāles pamatskolas mūzikas skolotājam Egonam Beitikam, kurš izglītoja daļu no mums, bet tagad strādā ar Pāles jauno paaudzi, arī ar mūsu bērniem. Viņa aktivitātes iedvesmo,” atklāj Andis un piebilst, ka “mums jau daudzi pasākumi ar grupas dalību notiek Pāles kultūras namā. Mēs jau trīs gadus piedalāmies “Muzikantu svētku Pālē” rīkošanā. Tas ir mūsu pienesums vietējai kultūras dzīvei”.

Foto: Uz pakāpieniem sēž (no kreisās): Aleksandrs Jasjukevičš (soloģitāra), Andis Zaķis (vokāls un taustiņinstrumenti).

Otrā rindā (no kreisās): Māris Tazāns (bungas), Ingus Vasiļjevs (vokāls un basģitāra), Uģis Šēriņš (vokāls un saksofons), Druvis Lielmanis (ritma ģitāra) Foto no 2013. gada valsts svētku pasākuma.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+