Mobilā versija
-2.1°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
26. decembris, 2013
Drukāt

Asociācijas: šis gads kokapstrādē un mēbeļu ražošanā bijis stabils un labs

Foto: LETAFoto: LETA

Mēbeļu ražošanas uzņēmuma SIA "Smiltenes koks" ražošanas cehs.

Šis gads kokapstrādē un mēbeļu ražošanā ir bijis stabils un labs, norādīja asociāciju “Latvijas koks” un “Latvijas mēbeles” izpilddirektors Andris Plezers.

“Šis gads kopumā gan kokapstrādē, gan mēbeļu ražošanā ir bijis stabils un labs. Sūdzēties par kaut ko arī nevaram,” sacīja Plezers.

Viņš gan atzīmēja, ka šogad mēbeļu ražotājiem ir bijis ilgāks neaktīvais periods, nekā citus gadus, taču tas nav atstājis būtisku ietekmi. “Mēbeļniekiem neaktīvais periods eksporta tirgos bija jūnijā, jūlijā, augustā un septembrī, lai gan parasti tas beidzas līdz ar vasaras beigām. Taču jāteic, ka arī šis periods ir veiksmīgi pagājis, neatstājot būtisku ietekmi,” teica abu asociāciju izpilddirektors.

Plezers teica, ka arī viņa iepriekš izteiktās prognozes par abu asociāciju apgrozījuma pieaugumu 10-15% apmērā nav mainījušas. Tomēr prognozes par nākamo gadu viņš nesniedza, piebilstot, ka to būtu pārāk agri darīt.

Asociācijā “Latvijas koks” kopumā apvienojušies 27 biedri, tostarp 22 kokapstrādes un mēbeļu uzņēmumi, no kuriem lielākie uzņēmumi ir kokapstrādes uzņēmums “Latvijas finieris”, kokskaidu plātņu ražotājs “Bolderāja Ltd” un “Latvijas finiera” meitasuzņēmums “Verems”. Asociācijas uzņēmumu galvenā produkcija ir bērza saplāksnis, liekti līmētās detaļas, koksnes skaidu plātnes, mēbeļu plātnes, sērkociņi, zāģmateriāli, dažādi izstrādājumi no koksnes un visu veidu mēbeles, kā arī ostas pakalpojumi.

Asociācijas “Latvijas mēbeles” lielākie uzņēmumi ir “Valmieras mēbeles”, “Daiļrade koks” un “Pinus GB”. Asociācija apvieno 17 biedru.

Pievienot komentāru

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+