Mobilā versija
Brīdinājums -4.7°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
26. decembris, 2013
Drukāt

Asociācijas: šis gads kokapstrādē un mēbeļu ražošanā bijis stabils un labs

Foto: LETAFoto: LETA

Mēbeļu ražošanas uzņēmuma SIA "Smiltenes koks" ražošanas cehs.

Šis gads kokapstrādē un mēbeļu ražošanā ir bijis stabils un labs, norādīja asociāciju “Latvijas koks” un “Latvijas mēbeles” izpilddirektors Andris Plezers.

“Šis gads kopumā gan kokapstrādē, gan mēbeļu ražošanā ir bijis stabils un labs. Sūdzēties par kaut ko arī nevaram,” sacīja Plezers.

Viņš gan atzīmēja, ka šogad mēbeļu ražotājiem ir bijis ilgāks neaktīvais periods, nekā citus gadus, taču tas nav atstājis būtisku ietekmi. “Mēbeļniekiem neaktīvais periods eksporta tirgos bija jūnijā, jūlijā, augustā un septembrī, lai gan parasti tas beidzas līdz ar vasaras beigām. Taču jāteic, ka arī šis periods ir veiksmīgi pagājis, neatstājot būtisku ietekmi,” teica abu asociāciju izpilddirektors.

Plezers teica, ka arī viņa iepriekš izteiktās prognozes par abu asociāciju apgrozījuma pieaugumu 10-15% apmērā nav mainījušas. Tomēr prognozes par nākamo gadu viņš nesniedza, piebilstot, ka to būtu pārāk agri darīt.

Asociācijā “Latvijas koks” kopumā apvienojušies 27 biedri, tostarp 22 kokapstrādes un mēbeļu uzņēmumi, no kuriem lielākie uzņēmumi ir kokapstrādes uzņēmums “Latvijas finieris”, kokskaidu plātņu ražotājs “Bolderāja Ltd” un “Latvijas finiera” meitasuzņēmums “Verems”. Asociācijas uzņēmumu galvenā produkcija ir bērza saplāksnis, liekti līmētās detaļas, koksnes skaidu plātnes, mēbeļu plātnes, sērkociņi, zāģmateriāli, dažādi izstrādājumi no koksnes un visu veidu mēbeles, kā arī ostas pakalpojumi.

Asociācijas “Latvijas mēbeles” lielākie uzņēmumi ir “Valmieras mēbeles”, “Daiļrade koks” un “Pinus GB”. Asociācija apvieno 17 biedru.

Pievienot komentāru

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiemVisām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+