Mobilā versija
+3.1°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
26. decembris, 2013
Drukāt

Asociācijas: šis gads kokapstrādē un mēbeļu ražošanā bijis stabils un labs

Foto: LETAFoto: LETA

Mēbeļu ražošanas uzņēmuma SIA "Smiltenes koks" ražošanas cehs.

Šis gads kokapstrādē un mēbeļu ražošanā ir bijis stabils un labs, norādīja asociāciju “Latvijas koks” un “Latvijas mēbeles” izpilddirektors Andris Plezers.

“Šis gads kopumā gan kokapstrādē, gan mēbeļu ražošanā ir bijis stabils un labs. Sūdzēties par kaut ko arī nevaram,” sacīja Plezers.

Viņš gan atzīmēja, ka šogad mēbeļu ražotājiem ir bijis ilgāks neaktīvais periods, nekā citus gadus, taču tas nav atstājis būtisku ietekmi. “Mēbeļniekiem neaktīvais periods eksporta tirgos bija jūnijā, jūlijā, augustā un septembrī, lai gan parasti tas beidzas līdz ar vasaras beigām. Taču jāteic, ka arī šis periods ir veiksmīgi pagājis, neatstājot būtisku ietekmi,” teica abu asociāciju izpilddirektors.

Plezers teica, ka arī viņa iepriekš izteiktās prognozes par abu asociāciju apgrozījuma pieaugumu 10-15% apmērā nav mainījušas. Tomēr prognozes par nākamo gadu viņš nesniedza, piebilstot, ka to būtu pārāk agri darīt.

Asociācijā “Latvijas koks” kopumā apvienojušies 27 biedri, tostarp 22 kokapstrādes un mēbeļu uzņēmumi, no kuriem lielākie uzņēmumi ir kokapstrādes uzņēmums “Latvijas finieris”, kokskaidu plātņu ražotājs “Bolderāja Ltd” un “Latvijas finiera” meitasuzņēmums “Verems”. Asociācijas uzņēmumu galvenā produkcija ir bērza saplāksnis, liekti līmētās detaļas, koksnes skaidu plātnes, mēbeļu plātnes, sērkociņi, zāģmateriāli, dažādi izstrādājumi no koksnes un visu veidu mēbeles, kā arī ostas pakalpojumi.

Asociācijas “Latvijas mēbeles” lielākie uzņēmumi ir “Valmieras mēbeles”, “Daiļrade koks” un “Pinus GB”. Asociācija apvieno 17 biedru.

Pievienot komentāru

"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (10)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+