×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
25. maijs, 2012
Drukāt

ASV izdod 2011. gada ziņojumus par cilvēktiesību stāvokli

ASV Valsts departaments izdevis 2011. gada ziņojumus par cilvēktiesību stāvokli, kas ir būtisks elements ASV centienos veicināt cilvēktiesību ievērošanu visā pasaulē.

Ar šiem ziņojumiem tiek informēti ASV politikas veidotāji, un tie kalpo par atskaites punktu citām valstīm, starptautiskajām organizācijām, nevalstiskajām organizācijām, cilvēktiesību aizstāvjiem un žurnālistiem. Ziņojumu mērķis ir visā pasaulē veicināt centienus izbeigt cilvēktiesību pārkāpumus, palīdzēt valstīm stiprināt to kapacitāti cilvēktiesību aizsargāšanā un pievērst uzmanību valstīm, kuras nespēj ievērot starptautisko cilvēktiesību standartus un uzliktos pienākumus, aģentūru LETA informēja ASV vēstniecība Rīgā.

Ziņojumos par valstīm tiek izvērtēta katras valsts situācija saskaņā ar universālo cilvēktiesību priekšrakstiem, un ir paredzēts, ka ziņojums par katru valsti ir individuāls. Valstis netiek salīdzinātas viena ar otru vai sakārtotas jebkādā citā kārtībā kā vienīgi pēc alfabēta un reģiona.

Ziņojuma daļu par Latviju veidoja ASV vēstniecība Latvijā, konsultējoties ar Latvijas valdības pārstāvjiem, nevalstiskajām organizācijām un cilvēktiesību ekspertiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+