Pasaulē
Apbrīno

ASV žurnāls “Time” par 2013.gada cilvēku atzīst pāvestu Francisku 0


This image obtained December 11, 2013 courtesy of TIME Magazine shows the 2013 Person of the Year cover with Pope Francis. Time magazine on Wednesday named Pope Francis its person of the year, saying that in nine months in office the head of the Catholic Church had become a new voice of conscience. “For pulling the papacy out of the palace and into the streets, for committing the world’s largest church to confronting its deepest needs and for balancing judgment with mercy, Pope Francis is TIME’s 2013 Person of the Year,” wrote managing editor Nancy Gibbs.”Rarely has a new player on the world stage captured so much attention so quickly — young and old, faithful and cynical — as Pope Francis. AFP PHOTO/TIME MAGAZINE/JASON SEILER/HANDOUT  = RESTRICTED TO EDITORIAL USE – MANDATORY CREDIT “AFP PHOTO / TIME MAGAZINE / JASON SEILER /HANDOUT” – NO MARKETING NO ADVERTISING CAMPAIGNS – DISTRIBUTED AS A SERVICE TO CLIENTS =
This image obtained December 11, 2013 courtesy of TIME Magazine shows the 2013 Person of the Year cover with Pope Francis. Time magazine on Wednesday named Pope Francis its person of the year, saying that in nine months in office the head of the Catholic Church had become a new voice of conscience. “For pulling the papacy out of the palace and into the streets, for committing the world’s largest church to confronting its deepest needs and for balancing judgment with mercy, Pope Francis is TIME’s 2013 Person of the Year,” wrote managing editor Nancy Gibbs.”Rarely has a new player on the world stage captured so much attention so quickly — young and old, faithful and cynical — as Pope Francis. AFP PHOTO/TIME MAGAZINE/JASON SEILER/HANDOUT = RESTRICTED TO EDITORIAL USE – MANDATORY CREDIT “AFP PHOTO / TIME MAGAZINE / JASON SEILER /HANDOUT” – NO MARKETING NO ADVERTISING CAMPAIGNS – DISTRIBUTED AS A SERVICE TO CLIENTS =
Foto: LETA/AFP

ASV  žurnāls “Time” par 2013. gada cilvēku izraudzījies Romas katoļu baznīcas galvu pāvestu Francisku, paskaidrojot, ka deviņu mēnešu laikā kopš stāšanās amatā viņš ir kļuvis par jaunu pasaules sirdsapziņas balsi.

“Par pāvesta amata izvešanu no pils ielās, par pasaulē lielākās baznīcas konfrontēšanu ar tās dziļākajām vajadzībām un par spriešanas un žēlastības līdzsvarošanu,” izvēli pamatoja “Time” izpildredaktore Nensija Gibsa, uzsverot, ka nepilna gada laikā, atrodoties šajā amatā, pāvests neierastā veidā ir mainījis attieksmi pret vienu no pasaulē lielākajām institūcijām.

“Reti kad jauns spēlētājs uz pasaules skatuves ir tik ātri ieguvis tik lielu uzmanību – no jauniem un veciem, ticīgiem un ciniskiem -, kā to ir izdarījis pāvests Francisks,” viņa piebilda.

“Deviņu mēnešu laikā kopš stāšanās amatā, viņš ir pats nostājies mūslaiku galveno sarunu pašā centrā: par bagātību un nabadzību, par godīgumu un taisnīgumu, caurskatāmību, modernismu, globalizāciju, sieviešu lomu, laulības raksturu, varas kārdinājumiem,” paskaidroja “Time” pārstāve.

Pretendentu vidū uz gada cilvēka titulu pāvestam cieši sekojis bijušais ASV Nacionālās drošības aģentūras (NSA) līgumdarbinieks Edvards Snoudens, kas šogad publiskoja lielu daudzumu slepenu ASV izlūkošanas datu. Viņš ir saņēmis patvērumu Krievijā un sniedza “Time” ekskluzīvu interviju ar elektroniskās sarakstes palīdzību.

Katru gadu “Time ” redakcija izraugās gada cilvēku , kurš labā vai sliktā nozīmē ir ietekmējis konkrētā gada  notikumus. Tas var nebūt viens konkrēts cilvēks, bet arī cilvēku grupa, kas kaut ko ir mainījusi sabiedrībā.

Saistītie raksti

Pērn par “Time” gada cilvēku tika atzīts ASV prezidents Baraks Obama, kas togad tika pārvēlēts amatā uz otru termiņu. “Time” gada cilvēka titulu Obama izpelnījās jau otro reizi. Pirmo reizi viņš to saņēma pēc ievēlēšanas ASV prezidenta amatā 2008. gadā .

Savukārt 2011. gadā šo titulu saņēma kolektīvais protestētājs visā pasaulē, “Time” skaidrojot šādu lēmumu ar pārmaiņām, ko 2011. gadā   nesa ielu protesti, sākot no arābu valstīm līdz Ņujorkai. 2010. gadā   par “Time” gada cilvēku tika atzīts sociālā tīkla “Facebook” dibinātājs Marks Zakerbergs, bet gadu   iepriekš ASV centrālās bankas – Federālās rezervju sistēmas – vadītājs Bens Bernanke.

LA.lv