Mobilā versija
-1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
4. decembris, 2014
Drukāt

Atbalsta Latvijas karavīru dalību NATO apmācību operācijā Afganistānā

Foto - LETAFoto - LETA

Saeima ceturtdien atbalstīja lēmumprojektu par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NSB) karavīru dalību Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (NATO) vadītajā operācijā Afganistānā.

Par Latvijas NBS dalību militārajā operācijā Centrālāfrikas Republikā balsoja 83 deputāti, informē Saeimas Preses dienestā.

Latvijas NBS karavīri līdz 2015. gada 31. decembrim NATO organizācijas spēku sastāvā piedalīsies NATO vadītajā starptautiskajā operācijā “Resolute Support Mission” Afganistānā. Šajā operācijā plānota līdz 30 Latvijas karavīru iesaiste.

To galvenais uzdevums būs atbalstīt vietējo spēku apmācību, ieņemot padomdevēju un dažāda līmeņa štāba virsnieka amatus. Tas nozīmē, ka Latvijas karavīri nepiedalīsies kaujas operāciju īstenošanā, Saeimas sēdē uzsvēra Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (V).

“Ņemot vērā kopējo apņemšanos turpināt iesaisti Afganistānā, mums ir svarīgi kopā ar mūsu NATO sabiedrotajiem piedalīties šajā NATO misijā – šāds Latvijas solis apliecinātu mūsu gatavību kopā ar citām NATO dalībvalstīm un Alianses partneriem sniegt ieguldījumu kopējos NATO centienos saglabāt sasniegto Afganistānā un panākt drošības un stabilitātes turpmāko nostiprināšanos,” akcentēja Latkovskis.

Jau ziņots, ka nākamo Latvijas kontingentu uz Afganistānu svinīgā ceremonijā pavadīs jau šodien.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (2)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+