Mobilā versija
Brīdinājums +4.5°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
17. novembris, 2016
Drukāt

Atklās Brīvības pieminekļa atveidu porcelānā

Foto: Kolekcionārs Facebook kontsFoto: Kolekcionārs Facebook konts

Ceturtdien, 17. novembrī, plkst.18 kafejnīcā “Kolekcionārs” Rīgā prezentēs Brīvības pieminekļa obeliska statujas porcelāna figūru, aģentūru BNS informēja mākslinieces pārstāve Kristiāna Salnāja.

Porcelāna dizainere un māksliniece Diāna Boitmane kā veltījumu Latvijas simtgadei radījusi Brīvības pieminekļa statujas atveidu porcelānā. Pasākumā tiks prezentēta un izstādīta radītā porcelāna figūra un tās ekskluzīvais iepakojums. Patlaban Austrijas galvaspilsētā Vīnē dzīvojošā Boitmane, dizaineris Rihards Funts un mākslinieks Jānis Straupe dalīsies stāstos par figūras un tās iepakojuma tapšanas procesu un iedvesmas avotiem.

Katra figūra ir roku darbs, kas izgatavots no augstvērtīga franču porcelāna “Mont Blanc”. Māksliniece norādīja, ka Brīvības pieminekļa obeliska statujas figūras izveidē apvienotas keramikas dizaina, grafikas un scenogrāfijas studiju laikā gūtās zināšanas un pieredze. Tā kā porcelāna figūras izveide ir tehnoloģiski sarežģīts un laikietilpīgs process, figūras izstrāde prasījusi gandrīz divus gadus.

Funts un Straupe radījuši figūras ietvaru liepas kokā, kas simbolizē sievišķību, maigumu un sievišķās enerģijas spēku.

Porcelāna figūru un tās ekskluzīvo iepakojumu mākslas kafejnīcā “Kolekcionārs” varēs apskatīt līdz 18.decembrim.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesijuGodinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+