×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
17. novembris, 2016
Drukāt

Atklās Brīvības pieminekļa atveidu porcelānā

Foto: Kolekcionārs Facebook kontsFoto: Kolekcionārs Facebook konts

Ceturtdien, 17. novembrī, plkst.18 kafejnīcā “Kolekcionārs” Rīgā prezentēs Brīvības pieminekļa obeliska statujas porcelāna figūru, aģentūru BNS informēja mākslinieces pārstāve Kristiāna Salnāja.

Porcelāna dizainere un māksliniece Diāna Boitmane kā veltījumu Latvijas simtgadei radījusi Brīvības pieminekļa statujas atveidu porcelānā. Pasākumā tiks prezentēta un izstādīta radītā porcelāna figūra un tās ekskluzīvais iepakojums. Patlaban Austrijas galvaspilsētā Vīnē dzīvojošā Boitmane, dizaineris Rihards Funts un mākslinieks Jānis Straupe dalīsies stāstos par figūras un tās iepakojuma tapšanas procesu un iedvesmas avotiem.

Katra figūra ir roku darbs, kas izgatavots no augstvērtīga franču porcelāna “Mont Blanc”. Māksliniece norādīja, ka Brīvības pieminekļa obeliska statujas figūras izveidē apvienotas keramikas dizaina, grafikas un scenogrāfijas studiju laikā gūtās zināšanas un pieredze. Tā kā porcelāna figūras izveide ir tehnoloģiski sarežģīts un laikietilpīgs process, figūras izstrāde prasījusi gandrīz divus gadus.

Funts un Straupe radījuši figūras ietvaru liepas kokā, kas simbolizē sievišķību, maigumu un sievišķās enerģijas spēku.

Porcelāna figūru un tās ekskluzīvo iepakojumu mākslas kafejnīcā “Kolekcionārs” varēs apskatīt līdz 18.decembrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+