×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
8. augusts, 2014
Drukāt

Augustā senioriem daudz ieceru

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Zemgales reģiona pensionāru biedrības stāsta par savu šīs vasaras veikumu un rudenī ieplānotajiem darbiem.

Jēkabpils novada pensionāru apvienības “Sasaiste” priekšsēdētāja Biruta Jemeļjanova: “Šovasar mūsu apvienībai bija liels prieks uzņemt seniorus no Jelgavas novada Vircavas pagasta, iepazīstināt ar mūsu biedrības darbu. Varējām parādīt viņiem arī nelielu mūsu čaklo rokdarbnieču darbu izstādi. Starp citu, šogad esam uzsākuši aušanu – jau tapušas skaistas grīdsegas un linu dvieļi.

Pagasta un pilsētas seniori izveidojuši senioru deju kolektīvus, tādēļ saietos nevienam neļauj sēdēt dīkā. Arī mūsu auklējums – senioru jauktais koris “Atvasara”, kas šogad svinēs savu divdesmit darba gadu jubileju, nesen vispasaules koru skatē ir ieguvis augstu novērtējumu – zelta diplomu.

Pašreiz iesākta Jēkabpils pilsētas pašvaldības atbalstīta projekta realizācija, kura ietvaros rudenī dosimies pieredzes braucienā uz Alūksni. Strādājam vēl pie diviem projektiem, lai saņemtu finansējumu lielākiem darbiem, jo diemžēl ar labu gribu vien nepietiek, ja kabatās mums visiem skan tikai sīknaudiņa.”

Tukuma pilsētas pensionāru biedrības vadītāja vietniece Sarmīte Kreicere: “Tikko bijām ekskursijā pa Vidzemi. Braucot ar Gulbenes–Alūksnes bānīti, pirms Papardes stacijas to ar šāvieniem un dūmiem apturēja laupītāji maskās, nolaupīja dāmām somiņas un pavēlēja visiem izkāpt un doties uz mežu, kur senioriem nācās atzīties mīlas un citos grēkos. Pēc grēku piedošanas un atjautības uzdevumu izpildīšanas laupītāji mūs pabaroja ar gardu biezputru un šķīrāmies kā draugi. Tā uzņēmums “Gulbenes–Alūksnes bānītis” sagādāja mums, senioriem, interesantu piedzīvojumu. Lielākā ekskursija oktobrī paredzēta uz Drēzdeni Vācijā un Čehiju.

Šovasar bijām arī Talsu pensionāru biedrības rīkotajā sporta un atpūtas dienā pie Usmas ezera, kur piedalījās 307 seniori no septiņiem novadiem, tradicionālajā dziesmu duelī Talsos, kā arī citviet. Kopīgi mums ir arī zolītes turnīri. Šogad tas notika pie mums Tukumā, bet augusta sākumā ēdām tradicionālo zivju zupu Engurē, kopīgi dziedājām un dejojām. Piedalījāmies arī Tukuma novada sadraudzības pilsētu Andrihovas (Polija) un Pluņģes (Lietuva) rīkotajos pasākumos, kur priekšnesumus sniedza mūsu biedrības dejotāji un dziedātāji. Starp citu, šovasar senioru deju kopa “Romantika” svinēja savu 10 gadu jubileju.

Augusta nogalē ar Tukuma novada domes finansiālu atbalstu aicināsim uz starpnovadu saietu visa bijušā Tukuma rajona pensionāru organizācijas. Lūgsim arī tālākus viesus no Skrīveriem, Auces, Talsiem. Savukārt projekta “Darām tā, lai visiem prieks”’ ietvaros augustā notiks līnijdeju festivāls Šlokenbekā (Milzkalnē), kur satiksies 12 novadu līnijdejotāju kolektīvi. Šobrīd kopienu iniciatīvu fondam tiek gatavots projekts “Tukuma seniori par veselīgu dzīvesveidu”, kura iecere ir aprīkot telpu, kur varētu gatavot veselīgu uzturu, kā arī klausīties lekcijas par veselīgu dzīvesveidu. Arī šo projektu līdzfinansē Tukuma novada dome, kas atbalsta gan finansiāli, gan morāli. Tam vajadzētu kalpot par paraugu visām pašvaldībām un valdībai.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+