×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
27. septembris, 2014
Drukāt

Austrumukrainas iedzīvotājiem nogādās Latvijā ražotus medikamentus (3)

Foto-LETAFoto-LETA

SIA "Inovatīvo biomedicīnas tehnoloģiju institūts" ražotie medikamenti.

Latvijas Sarkanais Krusts (LSK), izmantojot Rīgas domes piešķirtos 110 000 eiro, Austrumukrainas iedzīvotājiem piegādās Latvijā ražotus medikamentus, aģentūrai LETA pastāstīja LSK ģenerālsekretārs Uldis Līkops.

Līkops norādīja, ka pašlaik lielākā problēma ir Ukrainā esošās bēgļu nometnes, kurās dzīvo iedzīvotāji no Austrumukrainas.

“Tā ir pamatproblēma. Bēgļu nometnēs ir dažāds ģimeņu sastāvs. Ir ģimenes bez bērniem, ir ģimenes ar vairākiem bērniem un vecākiem cilvēkiem, tādēļ notiek informācijas precizēšana par konkrētām precēm,” sacīja Līkops. Viņš arī norādīja, ka uz Ukrainu tiks nosūti Latvijā ražoti medikamenti, kuri ir reģistrēti Ukrainā, lai tiem netiktu piemēroti dažādi nodokļi, tostarp muitas, kas nelietderīgi sadārdzinātu palīdzības sniegšanu.

Vaicāts, vai sūtījumos paredzēts komplektēt arī pārtikas preces, Līkops skaidroja, ka Ukrainā pārtikas produkti ir aptuveni divas reizes lētāki nekā Latvijā, tādēļ tos pašlaik nav plānots iekļaut palīdzības sūtījumā.

“Nākamais solis ir nokomplektēt kravas un informēt par tām Ukrainu, jo nav jēgas, ja transportam uz robežas var nākties stāvēt vairākas dienas. Turklāt pašlaik Ukrainā nav tāda situācija, ka skriešus jāpiegādā preces,” uzskata Līkops.

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja augusta beigās atbalstīja lēmumu par 110 000 eiro piešķiršanu pārtikas un zāļu iegādei Austrumukrainas iedzīvotājiem.

Līdzekļus piesaistīs no Rīgas domes rezerves fonda, un tie tiks piešķirti biedrībai “Latvijas Sarkanais Krusts”, kas kopā ar Rīgas domes Labklājības departamentu koordinēs medikamentu un pārtikas preču iegādi un piegādi Ukrainai.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Laba palidziba.Par partikas cenam -tur ir problemas,jo kara teritorija.

  2. Laiks samazināt pārtikas cenas arī Latvijā! Atbildēt

    “…,jo Ukrainā pārtikas produkti ir aptuveni divas reizes lētāki.” Tapēc,ka arī PVN likme pārtikai Ukrainā ir divas reizes zemāka (10%)!

Draugiem Facebook Twitter Google+