×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. novembris, 2012
Drukāt

Automašīnām no sestdienas obligāti jābūt aprīkotām ar ziemas riepām

Foto - LETAFoto - LETA

Automašīnām Latvijā no sestdienas, 1.decembra, līdz nākamā gada 1.martam obligāti jābūt aprīkotām ar ziemas riepām, aģentūra BNS noskaidroja Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD).

No l.decembra līdz l.martam automobiļu un autobusu, kuru pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas, kā arī to piekabju riteņiem jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām, paredz noteikumi par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļiem.

Automobiļus, autobusus un to piekabes, kam riteņi aprīkoti ar radžotām riepām, drīkst izmantot no 1.oktobra līdz 1.maijam. Radžot atļauts tikai ziemas apstākļiem piemērotas riepas, savukārt uz transportlīdzekļa vienas ass riteņiem nav atļauts uzstādīt dažādas, proti, vasaras un ziemas riepas. Auto riepu protektora dziļumam mērīšanas zonā jābūt četriem milimetriem vai dziļākam.

Vides aizsardzības nolūkos izmantotās riepas jānogādā speciāli paredzētās vietās, piemēram, lielgabarīta atkritumu savākšanas laukumos vai jānodod uzņēmumiem, kuriem ir riepu sadedzināšanai, pārstrādei vai apglabāšanai nepieciešamā atļauja.

Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksu policijas piemērojamais sods par braukšanu ar ziemas apstākļiem nepiemērotām riepām ir 20 latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+