×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
18. aprīlis, 2012
Drukāt

Bafetam diagnosticēts prostatas vēzis

bafets

ASV miljardierim un filantropam Vorenam Bafetam diagnosticēts prostatas vēzis agrīnā stadijā, tomēr viņš pats paziņojis, ka jūtas labi un negrasās atkāpties no savas investīciju impērijas “Berkshire Hathaway” vadības.

Par ieguldījumu orākulu dēvētais Bafets vakar vakarā pēc biržu slēgšanas nosūtījis vēstuli kompānijas akcionāriem, kurā paziņo, ka viņam pagājušajā trešdienā kārtējās veselības pārbaudes laikā konstatēts pirmās stadijas priekšdziedzera vēzis un jūlija vidū viņš sāks radioterapijas kursu. 81 gadu vecais miljardieris, kas pazīstams ar savām lielajām brillēm un pieticīgo uzvedības stilu, uzsvēra, ka nekur citur viņa ķermenī vēža šūnas nav atklātas, tāpat ārsti nav konstatējuši nopietnus draudus viņa veselībai un vēzis “nekādā veidā ievērojami nenovājina mani”. Bafets norādīja, ka “jūtos lieliski – tā it kā mana veselība būtu ierasti lieliska”.

Viņš vienojies ar ārstiem par radioterapijas kursu katru dienu divu mēnešu garumā, kas ierobežos viņa ceļošanu, “bet nekādā citā veidā nemainīs manu ierasto dienas kārtību”, solot nekavējoties informēt akcionārus, ja viņa veselības stāvoklis mainīsies. “Galu galā, protams, tā notiks, bet es ceru, ka tā diena vēl ir tālu,” optimistisks bija filantrops.

Bafets februārī paziņoja, ka jau ir izvēlēts viņa pēctecis investīciju kompānijas “Berkshire Hathaway” vadītāja amatā, kas būtu gatavs tūdaļ ieņemt svarīgo amatu, gadījumā, ja “Berkshire Hathaway” lielākais īpašnieks izlemj atkāpties vai arī nomirst, tomēr neatklāja, kas ir šis cilvēks. Pēdējā laikā Bafets plašsaziņas līdzekļu lokā nonāca, sūkstoties, ka viņa sekretāre maksā lielākus nodokļus nekā viņš pats, tādējādi par “Bafeta likumu” tika nosaukta ASV prezidenta Baraka Obamas atbalstītā iniciatīva noteikt, ka cilvēkiem, kuru gada ienākumi pārsniedz vienu miljonu dolāru (533 tūkstošus latu) gadā, jānosaka minimālā nodokļu likme 30 procentu apmērā. ASV parlamenta augšpalāta senāts pirmdien bloķēja šo ierosinājumu, Republikāņu partijai apgalvojot, ka likumprojekts ir Obamas pārstāvētās Demokrātiskās partijas politisks  triks pirms šogad gaidāmajām prezidenta vēlēšanām.

Bafets ir amerikāņu  investors, uzņēmējs, investīciju kompānijas “Berkshire Hathaway” vadītājs un lielākais īpašnieks, kā arī ievērojams filantrops. Pēc žurnāla “Forbes” aplēsēm Bafets  ir pasaulē trešais bagātākais cilvēks un viņa turība sasniedz 44 miljardus dolāru (apmēram 23,4 miljardus latu). Lielāko daļu savas rocības leģendārais investors ir novēlējis labdarībai. Bafeta privātajai dzīvei lielākā uzmanība tika pievērsta 2006. gadā, kad viņš apprecēja savu ilggadējo partneri Latvijā dzimušo Astrīdu Menksu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+