×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
2. novembris, 2012
Drukāt

“Balta”: Jārēķinās ar OCTA cenu kāpumu

Foto - LETAFoto - LETA

Tā kā šā gada deviņos mēnešos zaudējumu apjoms OCTA tirgū ir audzis līdz 1,2 miljoniem latu, ko radījušas polišu cenas, Latvijas autovadītājiem, visticamāk, būs jārēķinās ar OCTA cenu kāpumu, biznesa portālam “Nozare.lv” atzina apdrošināšanas sabiedrībā “Balta”.

“Baltas” valdes loceklis Kristians Pudans norādīja, ka šā gada pirmo deviņu mēnešu OCTA rezultāti nav pārsteigums, un tirgus turpina radīt zaudējumus apdrošinātājiem jau teju deviņus gadus pēc kārtas, ar izņēmumu vien 2009. gadā. “Joprojām iemesls ir polišu cena, kas jau pirms četriem gadiem piedzīvoja būtisku kritumu un, neskatoties uz atlīdzību izmaksu pieaugumu, nav atgriezusies sākotnējā līmenī. Lai arī Latvijas nedzīvības apdrošināšanas tirgū valda augsta konkurence, līdzšinējie rezultāti pierāda, ka nav ekonomiski pamatoti uzturēt šādu līmeni, tāpēc, visticamāk, sagaidāms straujāks OCTA cenu pieaugums,” skaidroja Pudans.

Viņš stāstīja, ka pēc Ceļu satiksmes un drošības direkcijas datiem kopējais ceļu satiksmes negadījumu skaits šā gada deviņos mēnešos, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, samazinājies par astoņiem procentiem, tomēr apdrošinātāju izmaksātās neto atlīdzības pieaugušas par 11 procentiem. Lai gan negadījumu skaits ir bijis mazāks, taču avārijas acīmredzot bijušas ar nopietnākām sekām, kas attiecīgi segtas ar lielākām apdrošinātāju atlīdzībām. Tajā pašā laikā Latvijas apdrošinātāju parakstīto prēmiju apjoms ir pieaudzis lēnāk, sasniedzot 10 procentu pieaugumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+