×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
14. septembris, 2017
Drukāt

Baltijas valstīm nepieciešama vienota nākotnes vīzija (3)

Lietuvas Eiropas Parlamenta deputāts Petrs Austrēvičs. Foto - LETALietuvas Eiropas Parlamenta deputāts Petrs Austrēvičs. Foto - LETA

Baltijas valstīm ir nepieciešama skaidra un vienota nākotnes vīzija, un tām jāturpina tiekties uz Eiropas Savienības kodolu, nenovirzoties no uzņemtā stratēģiskā kursa, uzskata Eiropas Parlamenta deputāts no Lietuvas Petrs Auštrevičs.

Viņš norādīja, ka Baltijas valstis kopā ir sasniegušas daudz, tomēr šobrīd nav redzama kopīga Baltijas vīzija par nākotni, un tas ir politisks jautājums, kas jārisina politiķu, valdību un ministriju līmenī. “Mēs Viļņā nezinām, kas notiek Rīgā, kas ir galvenās trīs Latvijas prioritātes šobrīd. Es Lietuvas televīzijā neredzu sižetus par to, kas notiek Latvijā,” teica Auštrevičs. Viņš izteica cerību, ka Baltijas valstis turpmāk spēs veidot racionālāku sadarbību, un pauda izbrīnu par Baltijas valstu nespēju sadarboties vairākos jautājumos, piemēram, “Rail Baltica” projektā. Viņaprāt, Latvijas politiķi nav sapratuši Lietuvas pozīciju par Baltkrievijā topošās Astravjecas atomelektrostacijas (AES) celtniecību un tās riskiem. Tāpat viņš ir noraizējies par Lietuvas elektrības tīklu sinhronizāciju ar Rietumiem, jo, pēc deputāta domām, tas ir absurds, ka Lietuva šajā jautājumā sadarbotos tikai ar Poliju, nepanākot tādu pašu vienošanos ar Latviju un Igauniju.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Es domāju, ka vajag turpināt slavēt Igauniju un atcerēties arī baltu vienības dienu. Par pārējo lai lemj skandināvu investori!

  2. kāda var būt vīzija kolonijām?

  3. Bet ja nu tas kodols ir sapuvis, ko tad?

Draugiem Facebook Twitter Google+