×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.6°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
20. februāris, 2017
Drukāt

Bankās atsijā nevēlamus klientus (13)

Foto LETAFoto LETA

Kopš Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) noteikusi bankām stingrākas prasības darījumu uzraudzībā, bankās novērots aktīvu samazinājums – aptuveni par 10%.

Šo prasību ietekmē pērn mainījusies banku pašmāju un ārvalstu klientu proporcija. 2016.gada beigās Latvijas banku noguldījumos pašmāju noguldītāji jeb rezidenti veidoja 57.4%, bet ārvalstu klienti jeb nerezidenti – 42.6%. Pērn nerezidentu noguldījumi sarukuši ievērojami – apmēram par 3.3 miljardiem eiro.2015. gada beigās visās Latvijas bankās pārsvarā bija nerezidentu noguldījumi – 53.4%.

Vienlaikus 2016. gada beigās pieaudzis gan vietējo fizisko, gan juridisko personu noguldījumu īpatsvars. Latvijas mājsaimniecību noguldījumi pieauga par 9%, bet uzņēmumu par 10%. Šie noguldījumi sasniedza 12, 2 miljardus eiro. Turpretī nerezidentu noguldījumu bija mazāk – aptuveni 10 miljardi eiro.

Ka bankas pamazām “tīra” savu klientu sarakstus, to FKTK vadītājs Pēters Putniņš uzskata par labu zīmi. Viņaprāt, šīm atbirumam jābūt, jo citādi darījumu kontroles jomā nebūs uzlabojumu.
Kā FKTK vērtē bankām noteiktās stingrākās prasības darījumu uzraudzībā un kā tās ietekmē banku klientus, par to plašāk var izlasīt “Latvijas Avīzes” 21.februāra numurā publicētajā intervijā ar FKTK vadītāju Pēteru Putniņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. vajadzētu atsijāties no bankām

 2. Ir pilsoņi, kuriem bankas Latvijā liedz atvērt kontu, bet bankas Lielbritānijā neliedz…un Latvijas bankām nekas par savu lēmumu nav jaskaidro…

 3. Ja klientam ar ienākumiem ,no kuriem nedrīkst veikt ieturējumus parādu piedziņai, aizliegums kontam veikt jebkādas darbības – tad tas ir jāuzskata par uzliktu sodu, jo likums ir noteicis, no kādām naudas summām vai – no kāda veida ienākumiem, ieturējumus nedrīkst veikt un tas nozīmē, ka apgrūtinājumi kontam jāuzskata par tādu kā sodu….

 4. Ome.es arii esmu ome,pie tam 80 gadu veca,bet nesaskatu,ka buutu kaadi apgruutinaajumi ar paarmainaam.Ja Jums ir kas nesaprotams,jautaajiet savaa bankaa.Visu Jums paskaidros.

 5. To vajadzeeja dariit jau agraak.

 6. Sakara ar klientu trukumu,bankas sak apvienoties…nakosos menesos tas ienakumi,apgrozijums,strauji samazinasies…neienaks arzemes dzivojoso ,stradajoso ienakumi….ut.t

 7. Mums pensionāriem drīz būs nevēlamas un nesasniedzamas daudzas bankas,jo ieviestie jauninājumi no 01.04.2017.veciem cilvēkiem, ierobežoto spēju ar vecumu būs grūti apgūstami un izpildāmi…..

 8. Swedbank klientam nesūta sms paziņojumus,ka ieskaitīta nauda,pat par pensijām nav atskaites ,jo redziet klients ir parādā vid nenomaksātus nodokļus.It kā banka uz to nepelnītu,kopš janvāra ir mainījusies bankas stratēģija.

 9. Ejam atpakaļ uz norēķiniem ar skaidru naudu.

 10. vai nevajadzētu otrādi,atsijāt mums nevēlamās bankas..

 11. tīra-satīra-aptīra Atbildēt

  Kā to saprast- tīra, varbūt – aptīra?

Draugiem Facebook Twitter Google+