×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
31. jūlijs, 2016
Drukāt

Bergmanis: Daudzas valstis izteikušas vēlmi aktīvāk iesaistīties cīņā pret “Islāma valsti” (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Pret teroristisko organizāciju “Islāma valsts” vērstās starptautiskās koalīcijas valstu aizsardzības ministru sanāksmē ASV vairākas valstis pauda vēlmi palielināt savu iesaisti cīņā pret “Islāma valsti”, sarunā ar aģentūru LETA pastāstīja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS).

Ministrs stāstīja, ka sanāksmē ASV tika apzināts, kas ir noticis pusgada laikā kopš iepriekšējās sanāksmes Briselē. “Mēs izvērtējām pusgadā izdarīto, un paveikts ir tiešām daudz – ir atgūta liela Irākas teritorija, ir izvērtētas tās lietas, kas vēl ir nepieciešamas un jāpastiprina,” izteicās Bergmanis.

Politiķis uzsvēra, ka tie nav tikai militārie izdevumi, kas patlaban ir nepieciešami, bet arī humānā palīdzība, medicīnas un izglītības pasākumi. “Nākamais Latvijas kontingents, kuru mēs šonedēļ pavadījām uz Irāku, apmācīs valsts robežsargus. Šīs zināšanas un iemaņas, kas ir mūsu karavīriem, ir ļoti noderīgas, jo Irākas bruņotajos spēkos vēl ir saglabājušies Padomju Savienībā ražoti ieroči un tehnika,” sacīja ministrs.

Bergmanis atgādināja, ka viens no lielajiem soļiem Latvijas iesaistē cīņā ar “Islāma valsti” bija Saeimas apstiprinātā misija Irākā. “Šī gada februārī mēs iesaistījāmies šajā misijā, un seši mūsu instruktori ar Dānijas bruņoto spēku kontingentu apmāca Irākas bruņotos spēkus,” stāstīja ministrs.

Tāpat ministrs norādīja, ka daudzas valstis, piemēram, Itālija, Austrālija, sanāksmē pauda, ka tās varētu palielināt sava kontingenta skaitu, arvien vairāk iesaistoties cīņā pret “Islāma valsti”. “Patlaban rezultāti šajā pusgadā ir ļoti optimistiski, bet, protams, situācijai vēl ir vajadzīgs izvērtējums un arī pastiprinājums,” tā komentēja Bergmanis.

Ministrs atzina, ka liela uzmanība arī turpmāk jāpievērš jautājumam par informācijas apriti starp drošības dienestiem, jo tas ir viens no galvenajiem preventīvajiem veidiem.

Kā ziņots, aizsardzības ministrs piedalījās pret teroristisko organizāciju “Islāma valsts” vērstās starptautiskās koalīcijas valstu aizsardzības ministru sanāksmē ASV, Vašingtonā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Īpaši jau Itālija un Grieķija!

  2. Kad uz skatuves aicinās ”Islama valsts” autorus?

    • Islama valsts vislielakie autori ir ASV un NATO ar savu bandu,kuri ir uztaisijusi haosu pa visu pasauli. Ejiet Elle ar savu asinaino demokratiju!

  3. Kapec LA speciali dzes manus komentarus? Taisniba acis dur, nekaumas!

  4. Nevajag laist iekšā savās valstīs tos Muslimus/Muhamedus! Tad nebūs šādas problēmas, kādas ir pārņēmušas Eiropu!

Draugiem Facebook Twitter Google+