×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. decembris, 2015
Drukāt

Bēdīgi: Bērnu tiesību aizstāve savējos esot pametusi novārtā (59)

Foto - LETAFoto - LETA

Tiesībsarga biroja bērnu tiesību nodaļas vadītāja Laila Grāvere, iespējams, pati nav rūpējusies par saviem bērniem. Bijušais dzīvesbiedrs pret viņu cēlis prasību tiesā par aizgādības tiesību atņemšanu dēlam.

Tiesībsarga biroja bērnu tiesību nodaļas vadītāja Laila Grāvere gadiem nav rūpējusies pati par saviem bērniem un maksājusi uzturlīdzekļus – tā uzskata viņas bijušais vīrs un abi bērni.

L. Grāvere iesniegusi prasību tiesā par sava bijušā dzīvesbiedra Normunda izlikšanu no mājas, kurā viņš uzaudzinājis abu kopīgos bērnus – meitu un dēlu – un kur dēls joprojām dzīvo un bieži atbrauc arī meita, jo uzskata tās par savām mājām. Savukārt Normunds ir iesniedzis pretprasību par īres tiesībām. Patlaban notiek tiesas process par šo lietu.

“Pēc šķiršanās no tēta tu pazudi no manas dzīves, nebija nekāda atvadīšanās, nekā,” Anna, kurai toreiz bija piecpadsmit gadu, valdot emocijas, atgādina savai mātei Lailai, abu tikšanās reizē Jūrmalas pilsētas tiesas zālē, kur Lailas meita ir lieciniece.

Turpat zālē sēž arī Lailas un Normunda dēls (redakcijai vārds zināms, bet viņš ir nepilngadīgs; likums liedz atklāt bērnu personas datus bez vecāku atļaujas; māte to aizliedza publiskot), kurš nākamgad mācīsies vidusskolas pēdējā klasē un par kuru mamma vairs neinteresējoties kopš septiņu gadu vecuma.

“Kad pabeidzu pirmo klasi, mamma pie brokastu galda paziņoja, ka viņa nolēmusi šķirties no tēta un aiziet no ģimenes. Tagad jau brūces ir apdzijušas, māsa un tēvs ienesa dvēseles mieru, palīdzēja tam tikt pāri,” saka puisis un ar nelielu aizvainojumu piebilst, ka pirmajā tiesas sēdē 7. oktobrī, tieši viņa dzimšanas dienā, mamma pat klāt nav pienākusi, nerunājot nemaz par apsveikšanu.

Laila ir simpātiska sieviete, kura tiesas sēdes laikā bez emocijām uzdod jautājumus savai meitai, lai nostiprinātu tiesas pārliecību, ka bērnu tēvam nav tiesiska pamata atrasties Lailas mirušo vecāku mājā. Šajā namā viņš uzaudzinājis abu bērnus, ar kuriem māte gadiem neesot kontaktējusies un pēc šķiršanās neesot maksājusi arī uzturlīdzekļus. Meita un dēls jau varot palikt, viņa neiebilst, ka “bērni saprātīgu laika posmu turpina uzturēties nekustamajā īpašumā, kamēr tēvs viņiem atrod pienācīgu pastāvīgo dzīvesvietu”. Laila savos paskaidrojumos tiesai norāda: “Tā kā laulības šķiršanas laikā puses bija vienojušās, ka bērni dzīvos ar tēvu, tad tēvam ir jānodrošina bērnu dzīvesvieta, nevis otrādi.”

Par Lailas Grāveres tiesas prāvu ir informēts arī viņas darba devējs tiesībsargs Juris Jansons, tāpēc ar Tiesībsarga biroja komunikācijas un starptautiskās sadarbības nodaļas vadītājas Rutas Siliņas starpniecību vaicāju, vai viņam ir pieņemami, ka persona, kura, iespējams, nav rūpējusies par saviem bērniem un pret kuru bijušais dzīvesbiedrs cēlis prasību tiesā par aizgādības tiesību atņemšanu dēlam, ieņem atbildīgu amatu Tiesībsarga birojā, kas uzliek par pienākumu nodrošināt, aizsargāt un veicināt bērnu tiesības visā Latvijā, tajā skaitā izskatīt sūdzības par dažādiem bērnu tiesību pārkāpumiem. J. Jansons uzskata, ka tā ir Lailas Grāveres personiskā lieta un ka viņai ir tiesības izmantot valstī izveidoto tiesību aizsardzības mehānismu. Identisku viedokli pauda arī Laila, uzsverot, ka viņa tiesiski risina strīdu ar savu bijušo laulāto un tas nekādā veidā neietekmēs bērnus.

Visu rakstu lasiet 16. decembra “Latvijas Avīzē” vai “Latvijas Avīzes” e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (59)

 1. Vajpraats,nost no darba taadas,pati ar sevi netiek galaa!

 2. Arī Bāriņtiesās tiesās notiek tas pats. Bērnu likteņi un intereses ir mazsvarīgi. Ģimenes svētums? Tiek atbalstīts sievietes mantrausība un amorāla uzvedība.AMAZONES. Ja Bāriņtiesās saka ka laulība ir privātā dzīve sievietei-var atvest mājās vīra un bērnu klātbūtnē jaunu draugu un ieguldināt vīrieti laulības gultā,vēl esot laulībā. UN BĀRIŅTIESAS MOTIVĒ KA PRIVĀTA DZĪVE. Un bērnus nosūta uz internātskolām.

 3. Tiesībsarga biroja darbiniekiem darbā un ārpus darba saistošsTiesībsarga Ētikas kodekss, kas nosaka, ka Tiesībsarga darbinieki ievēro augstus ētikas un morāles principus kā darba laikā tā ārpus darba laika, kā arī Tiesībsarga darbinieki apzinās, ka katra Tiesībsarga darbinieka uzvedība un rīcība veido Tiesībsarga kopējo tēlu sabiedrībā. Aicinu izteikt neuzticību Tiesībsargam un par bērnu tiesību pārkāpumiem informēt ANO Cilvēktiesību komisāru.

 4. Kā Tas var būt??? Esmu šokkā par Tādu akmens Maitu, kas strādā Tādā amatā!!!! Kā tas var būt???????? Tiesībsagram un viņa padotajai momentā iespļaut ģīmī GRIBU…

 5. Rakstā pieminētā persona daudz runā par palīdzību bērniem ar antisociālu un vardarbīgu uzvedību! Realitātē šie bērni tiek zāļoti ar psihotropām zālēm! Īpaši daudz narkotisku medikamentu saņem bērnu nama bērni. Īpaši plaši lietotais medikaments – ritalīns – kavē bērnu augšanu un seksuālās funkcijas attīstību. Bet arī tas esot saskaņā ar likumu!

 6. “Tā kā laulības šķiršanas laikā puses bija vienojušās, ka bērni dzīvos ar tēvu, tad tēvam jānodrošina bērnu dzīvesvieta, nevis otrādi!”
  Nu ko, ja bērni dzīvo ar māti, tad mātei bez ierunām janodrošina dzīvesvieta?! Un tēvs var nelikties ne zinis? Ļoti interesants apgalvojums no tiesībsargu puses!

 7. Amorāla sieviete un amorāls tiesībsarga komentārs! Kāpēc pie bērnu lietām raujas amorāli un merkantīli cilvēki?

 8. Ar to bijušā vīra netiesiskumu uzturēties šajā mājā nav tik vienkārši un nebūt ne viennozīmīgi.
  1. Jā, viņš ir Grāveres bijušais vīrs, taču nebūt ne abu kopējo bērnu bijušais tēvs. Vēl vairāk – pēc tam, kad māte bērnus pametusi, viņš tos šajā mājā aprūpējis un uzaudzinājis, turklāt tēvs un bērni tur dzīvoja ar škirtās sievas vecāku (kuru īpašumā māja atradās), piekrišanu, ko var uzskatīt arī par īres attiecībām, jo tādas iespējamas arī uz mutiskas vienošanās pamata.
  Tāpēc: a) strīda objekts ir ne tikai Grāveres mantojums, bet vienlaikus arī šķirtā vīra un dēla likumīga dzīvesvieta (jo īres tiesības ir iespējams pārtraukt, tikai abām pusēm vienojoties vai tiesas ceļā);
  b) ir absolūti loģiska šķirtā vīra pretprasība par īres tiesībām, turklāt ar visai lielām izredzēm, ka tiesa tās apstiprinās.
  Jāņem vērā arī fakts, ka īpašumu, kurā pašlaik dzīvo, škirtais vīrs no grausta pašreizējā stāvoklī renovējis par saviem līdzekļiem, kas iegūti, pārdodot paša dzīvokli,tāpēc varētu sekot arī prasība par ieguldītā kompensāciju. Bez tam no “mātes” iespējams piedzīt arī bērniem nemaksātos uzturlīdzekļus vismaz par pēdējiem 10 gadiem. To visu summējot, no Grāveres vēlmes ieriebt bijušajam un pie reizes arī uzvārīties patiesībā čiks vien var sanākt. Bet no darba Tiesībsarga birojā šī persona būtu jātur pat ne lielgabala – vismaz ballistiskās raķetes šāviena attālumā.

 9. Kāpēc stāstījuma teikuma beigās ir jautājuma zīme? Kur “vai”?

 10. Vai Laila Grāvere ir apsūdzēta smagos kriminālnoziegumos? Vai apsūdzēta par cietsirdīgu izturēšanos vai vardarbību pret bērniem? Vai ir kādas sūdzības par viņas darbu? Vai bijuši kādi pārkāpumi vai šaubas par profesionalitāti? Lūdzu, žurnālisti pajautājiet to Tiesībsargam, jo mani kā lasītāju neinteresē privātās dzīves aizkulises. Vēl viens šāds raksts un vairs nelasīšu LA.

 11. Valsts prestižs apdraudēts Atbildēt

  Prezidentam R.Vējonim! 16.12.2015 23:4
  Kā zaglis nevar būt tiesnesis, kā dzērājs vadīt sabiedrisko transp.,tā šāda persona grāvere nedrīkst būt šādā amatā!

  • Pilnīgi piekrītu. Briesmīgi, ka pārsvarā cilvēktiesības ir balstītas nevis, lai aizsargātu normālus cilvēkus, bet gan visu veidu slimos, bezkaunīgos, morāli un garīgi pagrimušos. Labi, ka beidzot var publicēt alimentu nemaksātājus; tāpat būtu jāpublicē visi citi nelieši un noziedznieki, lai cilvēki zin, no kā uzmanīties. Kas tā par sievieti šī Grāvere, šermuļi metās…

 12. Bēdīgi,bet Fakts! Atbildēt

  Zaiga 16. decembris, 2015 13:46
  Atbildēt

  Tādi mums bērnu tiesību nodrošinātāji. Diemžēl, arī vairākās bāriņtiesās darbojas līdzīgi eksemplāri.

 13. Iedomājieties kādus lēmumus pieņem šāda cietsirdīga aprēķinātāja – “bērnu tiesību aiztāve” un PAR CIK?

  Arī vienlaikus šie fakti par attieksmi pat pret saviem bērniem ( tad kā gan tā izturas pret svešiem) šī amorālā persona tandēmā ar tiesībsargu labi parāda, izgaismo šos tipus un viņu “izpratni” par ģimeni, par bērniem un pret sabiedrību!

 14. Jansons ir LIEKULIS- vārdos aizstāv bērnus, bet neredz problēmas savā birojā.
  Par šo sievieti vispār trūkst vārdu, žēl, ka bērni cieš.

 15. Nepavelti mūsu valstī ierēdņi sāk runāt par tikumībasas normām,jo paši vairs nesaprot tā vārda jēgu.Paralēlā pasaule.

 16. Goda vārds,man nav saprotams,kā mamma var atstāt savus bērnus. Es meitu neredzēju mēnesi,bet jau kopš viņa iekāpa lidmašīnā,man iekšas grieza otrādi un,šķita,ka sirdī kāds robu izgriezis. Vai tad mātes jūtas nemaz nav????

 17. Kāda medusmaize kritiķiem – ka tik kāda privāto dzīvi paķengāt un uzrakt ko augšā, vienalga vai ir noskaidroti fakti vai nē…. fui!

 18. bērnu tēvam nav tiesiska pamata atrasties Lailas mirušo vecāku mājā.
  ———–
  Jā, tēvam NAV tiesību atrasties ŠĶIRTĀS sievas īpašumā …
  Bet.
  ŠĶIRTĀS sievas mājā viņš uzaudzinājis abu bērnus, ar kuriem ŠĶIRTĀ sieva un bērnu māte GADIEM neesot kontaktējusies un pēc šķiršanās neesot maksājusi arī uzturlīdzekļus.
  ————————————
  Ja tu dzīvo ŠĶIRTĀS sievas mājā(!!!), tad sorry! tev NAV tiesību vēl prasīt kaut kādus uzturlīdzekļus …

  Vai tēva instiunkts PĒKŠŅI pamodās tikai tad, kad sieva pameta ģimeni ???
  Un tad par SPĪTIbijušajai sievai sāki …rūpēties par bērniem???
  Vai līdz tam VALKĀJIES pie ..???
  Vai ne tāpēc sieva pēkšņi devās projām no SAVĀM (vecāku) mājām, pametot ne tikai vīru, bet 2 bērnus???

  • Sāksim ar to, ka tas nav šķirtās sievas īpašums, bet viņas vecāku īpašums – tātad mazbērniem uz šo īpašumu ir vienlīdz lielas tiesības kā meitai, tīri saskaņā ar likumu. Par morāli mēs pat nerunāsim, tādas šai sievietei vienkārši nav.

  • Pastāv arī karmas likumi, un saskaņā ar tiem mazbērnu kārta var pienākt ļoti drīz…

  • Ko pa sviestu tur nes???

  • Atsities pret sienu, āksts! Ja tu neesi saskāries ar šādām lietām tad atļaujies vismaz paklusēt.
   Tagad pilna pasaule ar šādām “šmarām” kurām reāli pie kājas ir bērni vai arī “mātes instinkti” parādās tieki brīdī kad jāsāk prasīt uzturlīdzekļus.

  • Protams, dzīvesvietas īresmaksa ir daļa no izmaksām, kas jāsedz uzturlīdzekļu sakarā. Attiecīgi mājas īri, var uztvert kā uzturlīdzekļus.
   Nezinu situāciju, bet man domāt, ka gan jau exsievas mājā iemitinājās vēl kāda dāma, kas nu tad nepatika īpašniecei. Jāsparot, ka arī šādās prāvās bērnu viedoklis ir emocionāls (nevis racionāls).
   Taču, lai nu kā, bet šāda attieksme pret saviem bērniem (nekontaktēšanās, neapsveikšana svētkos u.t.t.) būtībā nav pieņemama vecāku rīcība. Atbilstoši arī nebūtu pieņemama attieksme no amatpersonas, kas aizstāv bērnu intereses. Tas klaji parāda, ka viņa neko nejēdz no bērnu vajadzībām. Attiecīgi, nav jau noziegums, bet nav arī sajūta, ka īsti labi kkas nav, ja bērnus mūsu valstī aizstāv persona, kas savējos ir pametusi.

 19. Šokējoši – sak, neskatieties uz maniem darbiem, tikai klausieties pareizajos vārdos!

 20. Tas ir tik amorāli, ka trūkst vārdu. Sieviete, kas pametusi savus bērnu, un tas ir vienalga kādu iemeslu pēc, tiesībsarga birojā atbild par citu bērnu likteņiem. Vai tiešam Jansonam vairs nav palikušas kaut piecas piles saprāta? Šai sievietei līdz mūža galam būtu jāberž grīdas bērnu namā un jālūdz piedošana saviem bērniem.
  Ja Jansons pats neko vairs nejēdz, tad jāiejaucas parlamentam.
  šo rakstu jānodod visām lielajām ziņu redakcijām, lai visi cilvēki Latvijā zin ,kas notiek Jansona kantorī.

 21. Tādi mums bērnu tiesību nodrošinātāji. Diemžēl, arī vairākās bāriņtiesās darbojas līdzīgi eksemplāri.

 22. Latvijā visi sūdi uzpeldējuši virspusē. Un smird.

 23. Vai, kā LA sadzeltējusi! Un autorei arī strauji aknu stāvoklis jāpārbauda! Vai redaktors nav apsvēris domu nomainīt laikraksta nosaukumu uz “Latvijas Dzeltenā Avīze”? Vai varbūt uzreiz pāriet darbā uz “Privāto Dzīvi”? Apsveriet gan! Žurnālista ētikas nekādas!

 24. LA ir pārgājusi dzeltenās preses nišā? Tā tas turpināsies arī tālāk? Cien. kāds ir jūsu avīzes statuss – jūs esat ķērušies klāt privātu ģimenes strīdu risināšanai?

  • Interesanti, kāpēc Lailas bērnu un ģimenes problēmas ir neaizskaramas, un tiek nosauktas par ģimenes personisko lietu, bet jebkuras citas ģimenes problēmas ar bērnu aprūpi un audzināšanu tiek pasniegtas kā valstiski svarīgas problēmas, kur obligāti drīkst iejaukties kaut kādi tiesībsargi, bērnu tiesību aizsardzības inspektori, bāriņtiesas utt.? Vai tiešām mēs visi esam vienlīdzīgi likuma priekšā, tikai daži ir vienlīdzīgāki?

  • By default Latvijas vēstnesis tādā gadījumā vienīgais ir imūns pret dzelteno krāsu. Lai gan no otras puses tas ir viens no dzeltenākajiem, tikai oficiāli dzeltens – tur arī ir visai interesanti gan tiesu, gan administratoru, izpildītāju un notāru sludinājumi, no kā zinātājs var daudz ko vērtīgu izlobīt.

 25. Vai ceļu policijā būtu tiesīgs veikt darba pienākumus, darbinieks kuram par dzeršanu būtu atņemtas vadītāja tiesības, šāds retorisks jautājums?!?

 26. Bērnu tiesību aizstāvjiem ir ļoti specifiska darbinieku atlase. Brīnumaini ka šādi cilvēki lemj par citiem kuriem atņemt un kuriem neatņemt bērnus no latviešu ģimenēm.
  Jāizvērtē manuprāt šīs iestādes( bērnu tiesībsargs utt) ētiskā yn morālā darba kvalitāte.

 27. nepavisam nav početīgi!

 28. Teorētiski un pēc likuma jau nekas netiek pārkāpts…Bet šaubos,vai cilvēks,kurš netiek galā ar savu personisko dzīvi – nespēj sakārtot savas attiecības ar saviem bērniem – spēj pilnvērtīgi veikt amata pienākumus,kuri cieši ar bērnu interesēm ???
  Domāju,ka ne…..tā var būt tikai vēsa,formāla pieeja aiz kuras ,visticamāk,pašus bērnus nemaz neredz…

 29. nu tā jau nav pirmā reize,kad pie mums LV citus māca tie,kas paši savā dzīvē neievēro tās patiesības un likumus,kurus citiem sludina.Kā viņa var uzraudzīt citu bērnu aprūpi,ja pati par saviem bērniem nerūpējas?Īsts āzis par dārznieku.

 30. diemžēl tipiski pasta sadales kantorim (visu taču tikai kādam pārsūta) ļoti raksturīgi – publiska cīņa par savu algu, tagad šis, kur ir acīmredzama morāles neatbilstība ieņemamajam amatam, vai pa visu darbības laiku ir kaut kas reāls paveikts, izņemot tukšos salmus, pārsūtīšanu citiem un svešu lauru izmantošanu? interesanti, kādi skeleti skapī augstākai vadībai?:)))))))

 31. Ja Jansona kungs neuzskata šādu rīcību par amorālu, tad kāda ir viņa paša tikumība?

 32. Un pašlaik strīdi notiek komisijā par to, ko iekļaut tikumības mācīšanas programmā bērniem skolās.
  Ko var mācīt bērniem tādi vecāki, kas pāši ir mācāmi, kuriem nekas nav svēts pat paša bērni.
  Nedrīkst šī sieviete būt tādā postenī, kurš normāls cilvēks meklēs viņas palīdzību, ja viņa nemīl savus miesīgus bērnus un nerūpējas par viņiem. Viņai taču nav izpratnes, kas ir bērnu tiesības. Bērnu tiesības ir saņemt mīlestību un rūpes no saviem vecākiem, kā viņa var pieņemt lēmumu, ja viņa nezina kas ir bērnu tiesības.

 33. Tad jau nav brīnums, ka mūsu valstī par ilggadīgu pedofīliju piespriež pāris stundas sabiedriskā darba.

 34. savādi, ka šādiem cilvēkiem uztic rūpes par bērnu tiesību aizstāvēšanu. Ja arī juridiski nav kam piesieties, tad pastāv taču vēl morālā puse. Uz kādu tiesību aizsardzību var cerēt sveši bērni, kuri spiesti griezties šajā organizācijā, ja pašās bērni pamesti?

 35. Tiesāšanās neitekmējot bērnus! Tādā gafijumā viņai no šī amata ir jāaiziet, un ja tas nenotiks, tad kārtējo reizi LV pierādās, ka likumi visiem nav vienādi… Visam pieiet pēc papīra! Jābūt arī ētikas normām!

 36. Šoks man… vienkārši trūkst vārdu!
  Žēl man viņas bērnus, mātes pārdarījums visu mūžu traucēs normāli dzīvot un justies!

 37. Šai sievietei nav morālu tiesību strādāt šinī amatā. Tas ir tas pats, kas lapsai kļūt par vistu ganu, tā .lūk Jansona kungs.Jūsuprāt privāti tu vari būt zaglis, bet valstiski – tikumbas sargs

 38. man vienkārši trūkst vārdu, un vēl pārstāv visas valsts bērnu tiesības, tas nav pareizi

 39. Lai Dievs mūs visus sargā….un mūsu bērniņus un mazbērniņus….

 40. ja tā, kā aprakstīts, sievišķim “šariki ņe tak kruķicsa” …
  Diagnoze.

 41. LV Kaza var būt par dārznieci

Draugiem Facebook Twitter Google+