×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
30. oktobris, 2016
Drukāt

“Biedējošo klaunu” dēļ Vācijā aizliedz Helovīnu maskas (2)

Foto - Itar TASS/LETAFoto - Itar TASS/LETA

Izklaides parks Vācijas dienvidrietumos ir aizliedzis viesiem valkāt klaunu maskas gaidāmajās Helovīna svinībās, teikts sestdien publicētā paziņojumā.

Šāds lēmums pieņemts pēc Vācijas varas iestāžu trešdienas paziņojuma, ka valstī pēdējās nedēļās ir reģistrēti 370 incidenti ar tā sauktajiem biedējošajiem klauniem.

Incidentu vidū bija gan klaunu tērpos ģērbušos cilvēku pamanīšana, gan klauni šausminošās maskās, biedējot garāmgājējus, gan arī uzbrukumi ar nažiem un citiem ieročiem, tostarp beisbola nūjām un motorzāģiem, vēstīja varasiestādes.

“No šī brīža cilvēki, kas ģērbušies kā biedējošie klauni, nevarēs ieiet parkā,” paziņoja populārais izklaides parks “Holiday Park” Reinzemes-Pfalcas federālās zemes Haslohas pilsētā.

Viesiem ir arī aizliegts valkāt jebkādas seju aizsedzošas maskas parka teritorijā.

“Mēs lūdzam visus Helovīna un šausmu fanus būt saprotošiem,” teikts parka paziņojumā.

Biedējošie klauni pirms vairāk nekā mēneša vispirms tika redzēti rajonā ap ASV Dienvidkarolīnas štata Grīnvilas pilsētu, bet pēc tam šī parādība izplatījās visā ASV teritorijā un vēlāk – arī citās valstīs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. FNDC,KFHJLFVJLBJXKLGHKJGFHJ;ZFJJBP;Z;JCJC ;GJULFJG;FDJG’OFNJZ;G;J


 2. Ar lētiem smiņķiem nošmurgāts,
  Tiek Latv(ĀN)ijā ievazāts,
  Un “svinēts” jeņķu “HUĻIweens” ~
  Truls IDIOTU viepļos smīns…

  / O.M.© /

  =======

  Tiesībsargi atgādina – jauniešu šķietamie “joki” saistībā ar šajā valstī salīdzinoši nesen ievazāto amerikāņu “helovīna svētku” izdarībām var pat šokējoši slikti beigties, jo šāda rīcība, atbilstoši “Latvijas Administratīvā pārkāpuma kodeksa” (LAPK) 167.panta definīcijām, ir sīkais huligānisms. Līdz ar to, par šādiem noziegumiem, ja tos izdarījuši bērni vecumā līdz 14 gadiem, visu likumīgo atbildību nes vecāki, bet par to likumā paredzētās soda sankcijas ir visnotaļ nopietnas, gan finansiāli gan arī represīvi.
  .
  Tādēļ vecāki tiek aicināti pirms tā dēvētā “helovīna” pārrunāt ar bērniem šādu “svētku” svinēšanas jēgu un sabiedriskās kārtības noteikumus to laikā. Noziedzīga necieņa un bezkaunīga, apzināti pretlikumīga rīcība attiecībā pret pārējiem sabiedrības locekļiem, kā arī viņu īpašuma bojāšana var tikt un arī neizbēgami tiek administratīvi un krimināltiesiski sodīta.
  .
  Saskaņā ar spēkā esošās likumdošanas attiecīgajiem nosacījumiem, par bērnu, kuri ir jaunāki par 14 gadiem, darbībām, kuru rezultātā tiek tīši bojāts svešs īpašums (apkrāsotas, ar olām apmētātas sienas, bojātas ēku fasādes, ieejas durvis nokrāsotas ar krāsu un citām vielām, ar košļājamo gumiju, sērkociņiem vai zobu bakstāmajiem sabojātas durvju slēdzenes un tamlīdzīgi), likumīgi atbildīgi ir mazgadīgo likumpārkāpēju vecāki. Savukārt, 14-18 gadus veci jaunieši, tieši tāpat kā visas pilngadīgas personas, jau par savu rīcību ir atbildīgi paši, jo – gan administratīvā, gan kriminālā atbildība iestājas no 14 gadu vecuma.
  .
  Arī patvaļīga un tīši uzbāzīga dauzīšanās pie mājokļu durvīm vai logiem ir personu miera un atpūtas traucēšana, šo personu likumīgo tiesību rupjš pārkāpums, kas saskaņā ar “Administratīvo pārkāpumu kodeksu” ir atbilstoši sodāms kā sīkais huligānisms. Savukārt, par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu saskaņā ar “Krimināllikuma” 185.panta pirmo daļu ir paredzēta kriminālatbildība, kas ir saistīta ar visnotaļ nopietnām soda sankcijām – apjomīgiem naudas sodiem, ilgstošiem piespiedu darbiem un reālu brīvības atņemšanu.
  .
  / Papildināta saistītā publikācija interneta portālā valmiera.lv /

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+