Latvijā
Izglītība

Bitāns: daudzas Latvijas augstskolas ir kā tukši konfekšu papīrīši 16


Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Mārtiņš Bitāns
Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Mārtiņš Bitāns
Foto- LETA

“Ir labas augstskolas, ir kvalitatīvas augstskolas, bet tajā pašā laikā mēs redzam, ka joprojām ir arī tādas iestādes, kas tikai sauc sevi par augstskolām. Ir tāds skaists konfekšu papīrītis, bet īstenībā bez jebkādas dziļākas vērtības,” Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītāja vietnieks Mārtiņš Bitāns apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā “Latvijas labums”.

Bitāns raidījumā uzsvēra, ka Latvijā vēl joprojām ir par daudz augstskolu un ka to kvalitāte ne vienmēr ir augsta: “Ir labas augstskolas, ir kvalitatīvas augstskolas, bet tajā pašā laikā mēs redzam, ka joprojām ir arī tādas iestādes, kas tikai sauc sevi par augstskolām.” Viņš šīs iestādes salīdzināja ar spīdīgiem konfekšu papīriņiem. “Ir tāds skaists konfekšu papīrītis, bet īstenībā bez jebkādas dziļākas vērtības. Latvijā joprojām ir daudz augstskolu, kas sevi sauc par augstskolām un tirgo produktu, kas ir stipri līdzvērtīgs šādiem konfekšu papīrīšiem,” norādīja Bitāns.

Bitāns uzskata, ka šādu iestāžu iespaids uz studentiem ir negatīvs, jo tās “muļķo un māna studentus, kuri domā, ka viņi iegūst augstāko izglītību, bet faktiski viņi iegūst tikai augstāko izglītību pēc nosaukuma.” Viņš ir pārliecināts, ka šāda izglītība samazina studentu izredzes darba tirgū. “Tā nedod studentiem nekādas būtiskas zināšanas un nesniedz viņiem nekādu pārliecību par to, ka viņi tiešām būs konkurētspējīgi darba tirgū,” raidījumā sacīja Bitāns.

Bitāns norādīja, ka šībrīža svarīgākais uzdevums ir saprast, “kuras augstskolas tiešām ir kārtīgas, kvalitatīvas un profesionālas un kuras no šīm iestādēm tikai uzdodas par augstskolām.”

Skaties RīgaTV 24 raidījumu “Latvijas labums” un ieklausies Latvijas uzņēmēju viedoklī! Ko viņi domā par ekonomiskajiem un politiskajiem procesiem un kā tie ietekmē viņus? Atbildes uz šo un citiem sarežģītiem jautājumiem vienkāršā valodā sniegs raidījuma vadītāji – LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, kā arī LTRK prezidents Aigars Rostovskis. Skaties raidījumu “Latvijas labums” tiešraidē trešdienās plkst. 21:00 un atkārtojumā ceturtdienās plkst. 11:00!

LA.lv