Foto – Shutterstock

Vajag uz tualeti, bet neej? Lūk, ko var izraisīt “ciešanās” 0

Kad urīnpūslis “lūdz pēc atbrīvošanas”, ignorēt ķermeņa signālus produktivitātes vai komforta vārdā ir visai ierasta prakse. Cik bieži esi izlēmis, ka vēl tikai jāpabeidz sapulce vai jāiztur pēdējās stundas garā ceļojumā, vai arī negribas palaist garām ne sekundi no filmas kinoteātrī?

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
Vācu policijas auto Latgalē satrauc iedzīvotājus – kas īsti notiek? 2
Receptes
Kuru zivi nedrīkst ēst kopā ar ādu: eksperts nosauc sugas un brīdina par sekām
“Oficiāli neviens neko neaizliedz.” Krievijā strauji izdziest viena no sievietes galvenajām pamattiesībām
Lasīt citas ziņas

Reizēm aizturēt urīnu nav bīstami, taču šāda uzvedība var kļūt kaitīga, ja to dara bieži vai padara par ieradumu, brīdina Dr. Džeisons Kims (Jason Kim), vēsta medijs CNN.

Šie riski saistīti ar pašu urinēšanas procesu. “Urīna izdalīšanos kontrolē sarežģīta neiroloģiska sistēma,” skaidro Kims. “Nieres ražo urīnu, kas plūst pa diviem urīnvadiem uz urīnpūsli. Parasti urīnpūšļa kapacitāte ir ap 400–600 kubikcentimetriem.” Kad urīnpūslis ir aptuveni pusē pilns, nervu receptori dod smadzenēm signālu, ka jāiet uz tualeti. Tad smadzenes liek muskulim, kas sargā urīnizvadkanālu, atslābt un urīnpūslim sarauties, lai izspiestu urīnu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mēs esam attīstījušies tā, lai nevarētu urinēt jebkurā vietā, piemēram, ejot pa ceļu,” saka Dr. Deivids Šustersmans (David Shusterman), Ņujorkas klīnikas “NY Urology” urologs. “Urīns satur koncentrētus toksīnus, tāpēc ķermenis cenšas no tiem atbrīvoties – bet drošā brīdī.” Šī iemesla dēļ ķermenis iemācās aizturēt urīnu, līdz ir droši to izvadīt.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.