×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
27. jūlijs, 2015
Drukāt

Gada beigās Latvija atvērs vēstniecību Dienvidkorejā. Plāno atvērt arī Singapūrā, Brazīlijā un citur (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Nams, kurā atrodas Latvijas vēstniecība Igaunijā.

Austrija nolēmusi slēgt savas vēstniecības Baltijas valstīs. Tā vietā esot plānots atvērt vēstniecības citās valstīs, kas tiek uzskatītas par izaugsmes un inovāciju centriem. Vai arī Latvijai nevajadzētu pārskatīt savas prioritātes vēstniecību jautājumā? Ārlietu ministrija (ĀM) norāda, ka pagaidām neviena Latvijas vēstniecība netiks slēgta, tomēr šā gada beigās tiks atvērta Latvijas vēstniecība Dienvidkorejā.

Austrijas ārlietu ministrs Sebastiāns Kurcs informējis, ka vēstniecības Baltijas valstīs un Maltā plānots slēgt līdz 2018. gada rudenim. Latvijā Austrijas vēstniecība varētu tikt slēgta nākamā gada vasarā. To vietā, iespējams, tikšot atvērta jauna vēstniecība Baltkrievijā vai Gruzijā. Austrijas Ārlietu ministrijas pārmaiņu plāns paredz palielināt klātbūtni Silīcija ielejā ASV, kā arī plānots atvērt vēstniecību Katarā un Singapūrā. Ar vēstniecību pārmaiņu plānu Austrija līdz 2019. gadam paredzējusi ietaupīt 39 miljonus eiro

Tikmēr Latvija jau 2013. gadā ir slēgusi vēstniecību Slovēnijā, bet pērn atvērusi jaunas Indijā (pašlaik strādā trīs, bet no augusta būs četri diplomāti) un Apvienotajos Arābu Emirātos (strādā viens diplomāts), un šā gada beigās plānots atvērt vēstniecību Dienvidkorejā.

Pašlaik valda tā dēvētās biznesa diplomātijas laikmets – tas nozīmē, ka jaunas vēstniecības Eiropas valstis izvēlas atvērt vietās, kur iespējams apgūt jaunus eksporta tirgus. Ar to skaidrojama ĀM iecere līdz 2020. gadam atvērt vēstniecību Singapūrā, Brazīlijā un Dienvidāfrikas Republikā, taču tas būs atkarīgs no pieejamā finansējuma. ĀM preses sekretārs Ivars Lasis uzsver, ka būtiskākā Latvijas ārpolitikas prioritāte ir ārējo ekonomisko sakaru attīstība un to stiprināšana, īpaši pievēršot uzmanību uz eksporta tirgu dažādošanu. “Latvijas uzņēmēju eksporta prioritātes pakāpeniski tiek pārvirzītas no ES uz tālākiem eksporta tirgiem Āzijā, Latīņamerikā un Āfrikas valstīs,” skaidro I. Lasis. Viņš piebilst, ka ĀM plānos pašlaik neesot slēgt kādu no Latvijas vēstniecībām, tomēr pašsreizējās tendences pasaules ekonomikā liek veikt Latvijas diplomātisko pārstāvniecību tīkla pārskatīšanu un tā optimizāciju.

tabula2.png

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Jāsāk beidzot domāt ar galvu – kādam nolūkam tās vēstniecības tiks vērtas?
  Kāds ir jau atvērto PIENESUMS LATVIJAS EKONOMIKAI?! Izdariet analīzi! ‘
  Valstij naudas nav lāga ko piedalīties Valsts aizsardzībā, jāgrābsta līdzekli no skolotājiem, slimnīcām, pensijām.
  KO VĒL IZSAPŅOSIET?? VAI TĀPĒC JŪS TUR VĒLĒJA?!
  JAU NEATRISINĀTS ĀFRIKAS JAUTĀJUMS KARĀJAS “GAISĀ”. PILNĪGI APTRAKUŠI, KĀ MĒRA LAIKĀ.

 2. Līdz 2020. gadam Latvija plāno atvērt jaunas vēstniecības ekonomiski plaukstošās vietās…
  ——————–
  Ekonomiski plaukstošajā vēstniecībā Lielbritānijā NEJĒGA tur veģetē uz nodokļu maksātāju rēķina …
  NOSTIPRINIET 1) jau esošās vēstniecības ar PROFESIONĀLIEM kadriem …un tad grābstaties pa malām …Vēstniecības ir valsts VIZĪTKARTE, bet NEJĒGĀM tas līdz šim NAV pielecis …
  Austrijas un Beļģijas vēstniecību AIZIEŠANA no Latvijas jau signalizē, cik MAZsvarīga ir Latvija ” ekonomiski plaukstošām valstīm”!!!

 3. Latvija nevar atļauties palielināt vēstniecību skaitu ārzemēs. Mums vajag mazāk vēstniecību, bet augstākas klases diplomatus. Paliek iespaids, ka vienam otram kurš ir diplomatiskā postenī iesēdināts nav ne mazākās jēgas kā uzvesties un ko darīt. Laikam tā pati vecā “onkuļu būšana”. Es ieteiktu slēgt vēstniecības Moldovā, Portugālē un Austrijā, bet atvert jaunas Šveicē un Austrālijā. No visām 3 Baltijas valstīm, tikai Igaunijai ir vēstniecība Austrālijā.

 4. Ko tad mūsu vēstnieku bars ārzemēs dara,ka neorganizē sadarb’bu ,neieinteresē,šos sadarboties,nav Latvijai nekā cita ko piedāvāt,kātikai tykšas pļāpas par to ,ka mēs jau risinām,mēs jau apspriežam sadarbības virzienus utt

Draugiem Facebook Twitter Google+