Mobilā versija
-2.1°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
14. novembris, 2016
Drukāt

Bolderājā uz vienu dienu atgriezīsies “zviedru laiki”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Trešdien, 16. novembrī no plkst. 13 līdz 14 Daugavgrīvas cietoksnī, Birzes ielā 2, Rīgā notiks pasākums, kas veltīts zviedru laikiem, aģentūru BNS informēja biedrības “Bolderājas grupa” pārstāve Sandra Jakušonoka.

Pasākumā piedalīsies Zviedrijas vēstures rekonstrukciju grupas “LifCompagniet” un Rīgas vēsturiskās rekonstrukcijas kluba dalībnieki. Būs iespējams vērot senās 17.-18. gadsimta mijas formās tērpus kareivju, ierindas soļošanas un apmācību demonstrējumus, kā arī kazemātos skatīt izstādi, kas veltīta cietokšņa pēdējās nozīmīgākās pārbūves autoram Ērikam Dālbergam. Daugavgrīvas cietoksnis ir valsts aizsargāts kultūras piemineklis, kurā 21 hektāra platībā koncentrējusies latviešu, poļu, zviedru, vācu, lietuviešu, krievu, somu, un daudzu citu tautu vēsture Latvijā.

“Daugavgrīvas cietokšņa herbārijs” ir poētisks projekta nosaukums, kura pamatā ir ideja par svešzemju augu, cilvēku, kultūru spēju iesakņoties svešā zemē. Projekta ietvaros 2016. gada nogalē notiks vairāki pasākumi, veltīti laikam un personībām Daugavgrīvas cietokšņa vēsturē.

Pievienot komentāru

Sieva ziņo par vīra pazušanu: Rolands devās peļņā uz Vāciju (10)42 gadus vecais Rolands Rumba 10. janvārī pēdējo reizi sazinājās ar sievu, un kopš tā laika par viņu nav nekādu ziņu, liecina
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+