×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
3. jūlijs, 2017
Drukāt

Brīvprātīgā Marita: Puisēnu meklējam ļoti saliedēti, par pārmeklētām zonām signalizē pat ar auto gaismām (16)

kadrs no videokadrs no video

Autores: Madara Briede, Laura Mangule

Liepājā pirmdienas pēcpusdienā joprojām turpinās vieni no plašākajiem cilvēka meklēšanas pasākumiem, kādi jebkad pieredzēti Latvijā – no 1. jūlija bezvēsts pazudušais piecgadnieks Ivans joprojām nav atrasts, bet atsaucība un atbalsts ir milzīgs.

“Šis ir pirmais tāds gadījums, kad tik ļoti saliedējas cilvēki. Ja vēl kādreiz jaunieši spītējoties saka – es nerunāšu krieviski, šī bija reize, kad bija pilnīgi vienalga, kādā valodā mēs komunicējam un ar kādu akcentu. Visi ir vienkārši sadevušies rokās,” par piedzīvoto stāsta liepājniece Marita, kas kopā ar ģimeni brīvprātīgi iesaistījusies pazudušā puisēna meklēšanā Liepājā.

Simtiem cilvēku turpina pārmeklēt pilsētu gan ejot kājām, gan braucot automašīnās.

“”Lai zinātu, ka piedalās puisēna meklēšanā, automašīnu vadītāji pārvietojas ar ieslēgtiem avārijas lukturiem. Tas cilvēkiem kalpo kā orientieris, ka konkrētā vieta tiek pārmeklēta un jādodas uz citu,” stāsta Marita.

Brīvprātīgie “ķemmē” ne vien pilsētas centru, kur puisēns pēdējās dienās manīts, bet arī nomales – mežus, parkus, un pat pamestu rūpnīcu un fabriku teritorijas un celtnes.

“Taču, manuprāt, ir jāmeklē zināmās vietas, jo, pajautājot savam deviņgadīgajam bērnam, kur viņš slēptos, viņš sacīja, ka tā noteikti būtu kāda droša un silta vieta, nevis pamesta celtne,” spriež Marita.

Marita novērojusi, ka vēl naktī uz pirmdienu meklētāju koordinācijā valdījis visai liels haoss, bet nu tā kļuvusi organizētāka.

Cilvēki ziņo par pārmeklētajām vietām, ko koordinatori atzīmē kartē un dod tālākus norādījumus, lai meklētāji pārvietotos pēc iespējas izkliedētāk.

Meklētāji apmainās ar informāciju ar aplikācijas “Zello” starpniecību, pievienojoties kanālam meklejam.lv. Līdz šim medijos publicētā ziņa par 100-150 meklēšanas darbos iesaistītajiem, visticamāk, esot tikai tie, kas pieteikušies policijā.

“Pagājušajā naktī ap pulksten diviem ar rācijas starpniecību sazinājās ap 900 cilvēkiem, un, ja skaita, ka katrā mašīnā ir ka četriem pieciem cilvēkiem, domāju, ka meklētāju ir krietni vien vairāk,” pārliecināta liepājniece, kura cer, ka bērnu kopīgiem spēkiem izdosies atrast.

Valsts policijas rīcībā ir informācija, ka zēns sestdienas rītā manīts autobusa pieturā. “Ja viņš devies kaut kur ar sabiedrisko transportu, tad varējis doties jebkurā virzienā. Gan uz Grobiņu, gan Nīcu, gan Dubeņiem,” prāto sieviete un ir neizpratnē par līdzcilvēku bezdarbību. “Diezgan dīvaini, ja apkārtējie redz, ka mazs bērns apkārt klaiņo viens pats un neko neiesāk. Vai tiešām nerodas nekādas aizdomas? Pēdējā informācija norāda, ka zēns manīts centra tuvumā ar kādu vecāku aptuveni 12 gadīgu puisi. Bet tas šobrīd ir tikai pieņēmums.”

Brīvprātīgā meklētāja uzskata, ka cilvēki nav pietiekoši informēti. “It kā jau dalām un līmējam skrejlapiņas. Tomēr vajadzētu vairāk komunicēt, uzrunāt liepājniekus. Vakar gājām gar ezeru, vaicājām makšķerniekiem, vai nav ko manījuši. Izrādās, cilvēki pat nav informēti, ka ir pazudis bērns!” Vairāk būtu jāstaigā ar kājām. “Naktī daudzi meklētāji pārvietojās ar auto. Bet vai tiešām mazs puika nakts vidū sēdēs ielas malā? Nedomāju! Jāmeklē kādās drošākās vietās, telpās. Prasīju savam dēlam, kur viņš slēptos? Viņš norādīja, ka kādā drošā vietā, piemēram, lielveikalā. Grūti pateikt, kas tik mazam bērnam notiek prātā, tādēļ jāmeklē ir visur!”

“Aizvien nepārtraukti meklējam pazudušo puisēnu. Šobrīd iedzīvotāji kopā ar policijas pārstāvjiem ir sadalījušies trīs grupās, atkārtoti pārmeklējot Karostu un Tosmari. Ja kāds vēlas pievienoties – dodieties uz Viršu ielu 9/11, kur atbildīgās personas sniegs aktuālo informāciju kā palīdzēt meklēšanā.
Svarīgi visiem meklēšanā iesaistītajiem! Mainīta meklētāju pulcēšanās vieta – no plkst. 14.00 Viršu ielā 9/11 atradīsies policijas busiņš, no kurienes norisināsies turpmākā meklēšanas koordinācija un būs iespējams uzzināt info par zēna meklēšanu. Liepājnieki, aptaujājiet savus kaimiņus! Iespējams kāds no viņiem zina vairāk par mazā Ivana atrašanās vietu. Tāpat arī aicinām apsargus un slēgtās teritorijās strādājošos apsekot savus objektus, pastiprināti pievēršot arī uzmanību skeitparkiem, atpūtas parkiem, rotaļu laukumiem un citām vietām, kurās varētu uzturēties bērni,” aicina Valsts policijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Kāda gan vēl var būt runa par to kādā valodā kurš runā? Ja cilvēks ir nelaimē, jāpalīdz neskatoties ne uz ko.

 2. es ari brinos ka labie latviesi runa krieviski.

 3. Es ar svārstu nestrādāju, bet redzu pēc fotogrāfijas. Diemžēl to pašu, ko Man ar svārstu.

 4. Kaut nu atrastos sveiks un vesels…

 5. Tas nav prātam aptverami ka ti maz puisēns var tik ilgi pārvietoties kur pats vēlas un viņu nevar atrast.??

 6. Jāmeklē ne tikai tur, kur var būt dzīvs bērns, bet arī tur, kur var būt līķis: zem žagaru čupām, kanalizācijas akās un tamlīdzīgi. Jā, arī svaigi raktās vietās. Arī izraktās un vēl neaizbērtās kapu bedrēs zem skujām.

 7. Sāpīgi ir tas, ka, ja puisiti atradīs, viņš tāpat nav vajdzīgs ne mātei, ne tēvam. Tie iepriekšpazudušie puisīši bija no labām ģimenēm, divdik skumi par šo bērņuku..tik mazs yn tik daudz ciešanu jau piezīvojis, šausmas.

 8. svārsts uzrāda….diemžēl…….Kaut es kļūdītos. Un nevajag izdzēst šo koment.kā jūs tikko izdarījāt.

 9. svārsts uzrāda…..diemžēl….. Kaut es kļudītos.

  • Svārsts var uzrādīt relatīvo paātrinājumu un Zemes garozas svārstības.
   P.S.
   Lai veicas puikas meklējumos!

 10. Māte jāņem priekšā! Nu izskatās, ka viņai nemaz nav sāpīgi, ka bērns pazudis!

 11. nau izbraucis ar autobusu no Liepaajas?

  • Slimnicas un morgus vajaga parbaudit mazums ,kas noticis .Zel maza puisena ceru ka viss ir ok un driz atradis mazo puisiti

Draugiem Facebook Twitter Google+