×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
25. marts, 2013
Drukāt

CIP palīdz piegādāt ieročus Sīrijas nemierniekiem

Foto - AFPFoto - AFP

Arābu valstis un Turcija ar ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) palīdzību pēdējo mēnešu laikā dramatiski palielinājušas militāro palīdzību Sīrijas nemierniekiem, ziņo laikraksts “The New York Times”.

Laikraksts publiskojis šādu informāciju, atsaucoties uz gaisa satiksmes datiem un intervijām ar anonīmām amatpersonām un nemiernieku komandieriem. “The New York Times” informē, ka Jordānija, Saūda Arābija un Katara nosūtījušas uz Turciju jau vairāk nekā 160 reisus ar kravām, kas domātas Sīrijas nemierniekiem. CIP darbinieki palīdzējuši arābu valstu valdībām iepirkt ieročus, tostarp veikts liels iepirkums no Horvātijas, kā arī izvērtējuši nemiernieku komandierus un grupējumus, lai noteiktu, kuri saņems piegādātos ieročus. Laikraksts vēsta, ka Turcija pārraudzījusi lielāko daļu no šīs programmas.

Kopumā nemierniekiem varētu būt piegādātas aptuveni 3500 tonnas militārās kravas, “The New York Times” norādīja Stokholmas Starptautiskā miera pētījumu institūta eksperts. “Šo lidojumu intensitāte un biežums” liecina par labi plānotu un saskaņotu slepenu loģistikas operāciju, viņš piebilda.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+