Sports
Basketbols

Dairis Bertāns runās ar kluba vadību un februārī cer spēlēt izlasē 16

foto: EPA/LETA

Latvijas izlases basketbolists Dairis Bertāns atzīst, ka novembrī jutis Eiropas čempionāta nogurumu un to pārvarēt ļoti palīdzējusi izlašu pauze.

Bertāns septembrī palīdzēja Latvijas izlasei izcīnīt piekto vietu Eiropas čempionātā, bet šajā klubu sezonā viņš pārstāv spēcīgo Itālijas vienību Milānas “AX Armani Exchange Olimpia”, cīnoties arī ULEB Eirolīgā, kur gan vienība 16 mačos guvusi vien četrus panākumus un kopvērtējumā ir priekšpēdējā, 15.pozīcijā.

Bertāns atklāj, ka dažreiz Milānā nākas palikt malā, jo komandas sastāvs ir labi nokomplektēts.

“Visās pozīcijās trenerim ir iespēja izvēlēties spēlētājus, atkarībā no taktiskajiem apsvērumiem, pretiniekiem un, galvenais, snieguma konkrētajā dienā. Kuram spēle iet no rokas – tas spēlē vairāk,” intervijā, kas publicēta portālā “basket.lv”, izteicās Dairis Bertāns. “Piedevām Itālijas čempionātā jāievēro ārzemnieku limits – spēlei jāpiesaka vismaz piecus Itālijas basketbolistus. Esam 11 ārzemnieki, tāpēc četriem katru reizi jāpaliek malā.”

“Iepriekšējā Eirolīgas mačā nevarēju spēlēt mikrotraumas dēļ. Tagad viss atkal ir kārtībā,” pastāstījis basketbolists.

Zīmīgi, ka nesen Milānas vienībai pievienojās arī lietuvietis Mindaugs Kuzminsks, kurš sezonu sāka Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienībā Ņujorkas “Knicks”. Viņš ar Bertānu nespēlē vienā pozīcijā, tāpēc latvieša spēles laiku tas, visticamāk, neietekmēs.

Milānas komandu trenē itāļu speciālists Simone Pjanidžāni. “Jūtams, ka trenerim ir liela pieredze un savs skatījums uz basketbolu, kas iepriekš nesis gan daudzus Itālijas čempiona titulus ar Sjēnas “Montepaschi”, gan līdzdalību Eirolīgas finālčetrinieka turnīrā. Tas gan nenozīmē, ka man tagad jāspēlē pilnīgi savādāk. Treneris pats aicināja mani komandā, zina, ko protu un kā mani vislabāk izmantot,” komentēja Bertāns.

Pērnā gada Eiropas čempionātā Bertāns septembrī guva vidēji 11,1 punktu, savāca 3,3 bumbas zem groziem un izpildīja 5,3 rezultatīvas piespēles. Latvietis atzīst, ka nogurums parādījās novembrī, tāpēc ļoti noderējusi valstsvienību pauze, kurā viņš šoreiz nedevās izlasei palīgā, jo turpinājās mači ULEB Eirolīgā.

“Nebija pats labākais sniegums spēlēs un arī objektīvie analīžu dati nebija spoži, liecinot, ka sakrājies nogurums. Izlašu pārtraukums tobrīd nāca kā saukts. Vismaz Itālijas čempionātā bija pauze, kas palīdzēja atgūties,” atcerējās vecākais no brāļiem Bertāniem. “Pirms gadiem diviem tāda krituma sezonas laikā nebija – acīmredzot organisms atgādina, ka dzīve rit uz priekšu.”

Nākamās spēles Latvijas izlase aizvadīs februārim, Bertānam komentējot, ka viņš centīsies tikt palīgā.

“Runāšu gan ar galveno treneri, gan ģenerālmenedžeri. Klubs nevar aizliegt spēlēt izlasē, taču man ar cieņu jāizturas pret darba devēju viedokli. Izrunāsim situāciju un ceru, ka mani argumenti viņus pārliecinās. Labi, ka abas spēles būs Rīgā – nebūs lieku pārlidojumu,” stāstīja Dairis Bertāns.

Milānas vienība no dalības ULEB Eirolīgas izslēgšanas turnīrā atpaliek jau par četru uzvaru tiesu un Bertāns atzīst, ka “play-off” sasniegšana vairs nav pārāk reāla.

“Pirmajā aplī bija vairākas spēles, kurās noteikti vajadzēja uzvarēt, lai reāli cīnītos par vietu astoņniekā. Daži zaudējumi galotnēs bija ļoti sāpīgi un to sekas jutīsim līdz sezonas beigām,” stāstīja basketbolists. “Katrai neveiksmīgajai galotnei bija savs sižets, bet kopumā – esam jauna komanda. Pirms sezonas nomainījās gan treneris, gan liela daļa sastāva un pat vispieredzējušākajiem un meistarīgākajiem vajadzīgs laiks, lai saspēlētos. Ne velti Eirolīgas tabulas augšā ir komandas, kuru kodols kopā spēlē jau vairākus gadus. Cik saprotu, arī Milānas klubs grib iet šādu ceļu, šosezon novērtējot spēlētājus un veidojot kodolu ilgtermiņam.”

Itālijas čempionātā komanda startē ar nosaukumu “EA7 Emporio Armani” un 11 panākumi 14 mačos dod otro vietu kopvērtējumā.

LA.lv