Latvijā
Rīga

Daugavā iekuģojušie burinieki demonstrēs jūras kauju un uzņems viesus 0

Ķīpsalā, Pilsētas jahtklubā Rīgas svētku laikā notiek vēsturisko burinieku festivāls “Baltic Sail Riga 2017”.

Ar lielgabala zalvi un svinīgu karogu pacelšanu šodien oficiāli atklāts vēsturisko burinieku festivāls “Baltic Sail Riga 2017”, kas jau sākot no šodienas ikvienam svētku apmeklētājam ļaus iejusties hercoga Jēkaba laikā, uzkāpt uz īsta vikingu kuģa un izpētīt vēsturiskus zvejas kuģus.

Piektdien Daugavas ūdeņos iekuģoja un Ķīpsalā pie Pilsētas jahtkluba pietauvojās astoņi krāšņi vēsturiskie burinieki, lai jau rīt, 19. augustā, Ostas svētku laikā demonstrētu jūras kauju, dotos parādē un uz sava klāja uzņemtu Rīgas svētku apmeklētājus.

Burinieku kapteiņus un apkalpi sagaidīja Rīgas Brīvostas pārvaldes vadība, kā arī Pilsētas jahtkluba komodors Jānis Grīslis, kurš pauda gandarījumu, ka šajā gadā starptautiskais vēsturisko burinieku festivāls “Baltic Sail Riga 2017” notiek Rīgā.

“20 gadu laikā starptautiskais Baltijas jūras vēsturisko burinieku festivāls “Baltic Sail Riga” risinājies dažādās Baltijas jūras ostās: Klaipēdā, Gdaņskā, Karlskronā, Ščecinā, Nīstedā, Rostokā un citviet. Man ir patiess prieks, ka šajā gadā burinieki pirmo reizi pulcējas arī Rīgā, kur ar savu krāšņumu ne vien bagātina Ostas svētku programmu, bet arī rada interesi par jūrniecības tradīcijām un vēsturi, kā arī popularizē Baltijas jūru kā lielisku kuģošanas galamērķi. Lai Daugavas ūdeņi ir viesmīlīgi, bet vējš – kuģošanai labvēlīgs,” uzrunājot vēsturisko burinieku kapteiņus sacīja Jānis Grīslis.

Galerijas nosaukums

Festivāla dalībniekus sveica Rīgas Brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš. “Pēdējo gadu laikā daudz darīts, lai Rīgas osta spētu uzņemt aizvien ietilpīgākus kravas un atpūtas kuģus, kas devis arī gaidīto rezultātu. Ienākam Rīgas ostā aizvien biežāk redzami milzīgie kruīza kuģi, kas uz Rīgu atved tūristu no visas pasaules, tāpat attīstīta arī jahtu ostu infrastruktūra, kas padara Rīgu par interesantu kuģošanas galamērķi jahtām un citiem mazizmēra kuģiem. Priecājamies Rīgas ostā uzņemt arī vēsturiskos buriniekus, kas spilgti dažādos Ostas svētku programmu,” uzrunājot burinieku kapteiņus sacīja Ansis Zeltiņš.

Ostas svētku laikā vēsturisko burinieku festivāla “Baltic Sail Riga 2017” dalībnieki rīdziniekus un pilsētas viesus priecēs līdz pat svētdienai, 20. augustam, bet galvenie notikumi risināsies rīt, 19. augustā, kad vēsturiskie burinieki būs pieejami arī bezmaksas apskatei. Sestdien pulksten 17.30 Pilsētas jahtkluba akvatorijā notiks vēsturisko kuģu kauja, kurai ap pulksten 18.30 sekos vēsturisko kuģu parāde Daugavā. Tāpat visu svētku laiku, iegādājoties biļetes, ikvienam ar buriniekiem būs iespēja doties arī stundu ilgā izbraucienā, izmēģināt spēkus buru uzvilkšanā un pastāvēt pie burinieku stūres rata. Biļetes braucieniem iepriekš pārdošanā var iegādāties šeit: http://www.bilesuserviss.lv/lat/biletes/vesturisko-burinieku-festivals-baltic-sail-riga-2017-50408/

Jau ziņots, ka “Baltic Sail Riga” ir starptautisks Baltijas jūras vēsturisko burinieku festivāls, kas 20 gadu garumā rīkots dažādās Baltijas jūras ostās: Klaipēdā, Gdaņskā, Karlskronā, Ščecinā, Nīstedā un Rostokā. Šogad festivāls pirmo reizi notiks Rīgā. Atpūtas kuģis “Lībava” apmeklētājus aiznesīs uz 17. gadsimtu un ļaus iejusties hercoga Jēkaba valdīšanas laikos. Savukārt zvejas traleris “Lisette”, kas bija īpaši piemērots piekrastes zvejai un sekliem ūdeņiem, atklās to, kādos apstākļos savulaik ik dienu strādājuši zvejnieki.

Tāpat kā citos svētku aktivitāšu punktos, arī pie vēsturiskajiem buriniekiem viesus izklaidēs Ostas svētku talismans Ronis Matrozis un viņa komanda.

Vairāk informācijas par “Ostas svētkiem” atrodams interneta vietnē rigassvetki.lv un facebook.com/RigasBrivosta, bet par vēsturisko burinieku festivālu Baltic Sail Riga: www.balticsail.lv.

LA.lv