×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. janvāris, 2012
Drukāt

Dāvinājums Ukrainā

Esmu Latvijas pilsonis un dzīvoju Latvijā, bet mans tēvs un vecmāmiņa ir Ukrainas pilsoņi un dzīvo Ukrainā. Tēvam tur pieder zeme, vecmāmiņai – māja. Abi šos īpašumus vēlas atdot man. Ukrainā tas esot izdarāms vienkārši – bez norakstīšanas vai testamenta abas puses varot noformēt attiecīgos papīrus, un lieta darīta!

Šķērslis neesot arī tas, ka mans tēvs nebija vienīgais bērns ģimenē, viņam ir divas māsas, un arī man ir māsa. Vai īpašuma noformēšana uz mana vārda būs tikpat vienkārša, ja esmu Eiropas Savienības valsts pilsonis? Kā man jārīkojas?
 Aleksandrs Ķekavas pagastā

 

Latvijas Zvērinātu notāru padomē nevarēja pastāstīt par Ukrainas likumiem. Taču nez vai kādā valstī nekustamo īpašumu iespējams uzdāvināt bez dāvinājuma līguma.

Ukrainas vēstniecībā Latvijā paskaidroja, ka cilvēkam pašam jāatnāk uz konsultāciju pie konsula, lai noskaidrotu šo jautājumu. Konsulārā daļa atrodas Rīgā, Elizabetes ielā 2b. Konsuls pieņem pirmdienās, otrdienās, ceturtdienās un piektdienās no plkst. 10.30 līdz 12.30. Iepriekšēja pieraksta nav, pieņem rindas kārtībā. Taču var būt gadījumi, kad konsuls nav Rīgā, tādēļ iepriekš der piezvanīt pa tālruni 67332956.

Nezinot Ukrainas likumus, nevaram atbildēt, vai šajā valstī ir neatraidāmo mantinieku un viņu neatņemamas daļas jēdziens (kā tas ir Latvijā) un kādas tiesības dāvinājuma gadījumā būs citiem jūsu radiniekiem. Taču arī šajā valstī, saņemot mantojumu, jāmaksā nodokļi. Piemēram, ja nekustamo īpašumu manto bērni, kuri ir citas valsts pilsoņi, viņiem valstij jāmaksā nodoklis – 17% no īpašuma kadastrālās vērtības.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+