×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
28. augusts, 2014
Drukāt

Dibinās Izcilības balvu par sasniegumiem mākslās

Foto: LETAFoto: LETA

Par izciliem stratutiskiem sasniegumiem mākslās un kultūras menedžmentā plāno iedibināt trīs ikgadējas Kultūras ministrijas Izcilības balvas 7000 eiro apmērā katru, portālam LA.lv pavēstīja KM sabiedrisko attiecību speciāliste Baiba Kauliņa.

Šodien, 28. augustā, Valsts sekretāru sanāksmē Kultūras ministrija (KM) iepazīstinājusi ar ieceri ieviest Izcilības balvu kultūrā un informējusi par tās piešķiršanas kritērijiem, kā arī nodrošināšanai nepieciešamo valsts finansējumu.

Izcilības balva kultūrā būs Latvijas valsts atzinība par izciliem starptautiska mēroga sasniegumiem kultūrā, kas devuši būtisku ieguldījumu Latvijas kultūras vērtību popularizēšanā, veicinājuši pozitīvu Latvijas tēlu, cēluši Latvijas prestižu pasaulē un kultūras vērtību Latvijas sabiedrībā.

Par nepieciešamību izveidot valsts līmeņa apbalvojumu kultūrā par starptautiskiem sasniegumiem aktīvi iestājas Latvijas Radošo savienību padome (LRSP), kas apvieno visas profesionālās radošās savienības Latvijā – kopumā vairāk nekā 7000 kultūras radošās personas.

Kauliņa stāsta, ka LRSP izveidojusi sarakstu ar prestižākajiem starptautiska līmeņa konkursiem, festivāliem, skatēm un cita veida pasākumiem dažādās kultūras nozarēs, kuros gūtie panākumi ir ne mazāk būtiski kā pasaules līmeņa Latvijas sasniegumi sportā un būtu pelnījuši novērtējumu valsts atzinības veidā.

Pārrunājot dažādus iespējamos valstiska līmeņa apbalvojuma kultūrā piešķiršanas modeļus, Latvijas Nacionālā kultūras padome šā gada jūnijā vienojās par Izcilības balvas kultūrā veidošanu KM paspārnē. Plānots, ka pretendentus varēs izvirzīt Latvijas profesionālās radošās organizācijas un citas kultūras organizācijas.

Pretendentu izvērtējumu veiks Latvijas Nacionālā kultūras padome, kas apvieno visus kultūras apakšnozaru padomju priekšsēdētājus – nozari pārzinošus viedokļa līderus un autoritātes, kas ir gatavi atvērtai diskusijai par Latvijas starptautiskiem sasniegumiem kultūrā kopumā. Iecerēts, ka padome ikgadēji izvērtēs pretendentu loku, kā arī izvirzīs un argumentēs trīs izcilus starptautiskus Latvijas sasniegumus, kas tiks apstiprināti kultūras ministra līmenī.

Ik gadus plānots piešķirt trīs Izcilības balvas kultūrā 7000 eiro apmērā (pēc nodokļu nomaksas). Kritēriji, pēc kuriem vadīsies izvērtēšanā, ietver ne tikai starptautisku panākumu gūšanu konkursos un plašas rezonanses gūšanu, Latvijas mākslinieku vai kolektīvu veikumu demonstrējot ārvalstīs, bet dos iespēju iegūt Izcilības balvu kultūrā arī starptautiska mēroga izciliem veikumiem Latvijā, kas veicinājuši Latvijas un ārvalstu kultūras telpu mijiedarbību. Tāpat balvai pretendēt varēs nozīmīgs ieguldījums kultūras menedžmentā, panākot Latvijas kultūras sasniegumu reprezentāciju ārvalstīs

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+