Laukos
Politika

Diskutēs par preču duālo kvalitāti 16


Inese Vaidere
Inese Vaidere
Foto – Karīna Miezāja

12. janvārī plkst. 11 norisināsies diskusija par Eiropas preču duālo kvalitāti un turpmākajiem soļiem preču divējādās kvalitātes novēršanā.

Diskusijā apspriedīs Eiropas Parlamenta nākamos soļus preču divējādās kvalitātes novēršanā, EK rīcības plānu, lai veicinātu viena zīmola preces vienādas kvalitātes atbilstību visās ES valstīs, Austrum­eiropas, tostarp Latvijas, iespējas novērst nevienlīdzīgu pieeju preču kvalitātē, kā arī iespējamos ražotāju un patērētāju interešu konfliktu un risinājumu scenārijus.

Piedalīsies EP deputāte Inese Vaidere (“V”), EK pārstāvniecības Latvijā vadītājas vietnieks Andris Kužnieks, Zemkopības ministrijas Veterinārā un pārtikas departamenta direktora vietniece Dace Ugare, Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vadītāja Tatjana Marčenkova, Patērētāju tiesību aizsardzības centra direktore Baiba Vītoliņa un Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas pārstāvis Pēteris Liniņš.

Atšķirības preču kvalitātē starp Rietumeiropu un Austrumeiropu šogad iezīmētas gan Latvijas, gan visas Eiropas darbakārtībā. PVD veiktajās pārtikas produktu salīdzinošajās pārbaudēs atšķirības konstatētas starp 18 produktiem, kas nopērkami kā Vācijā un Beļģijā, tā arī Latvijā. EK pieņēmusi vadlīnijas, kuru mērķis ir palīdzēt valstīm efektīvāk izmantot spēkā esošos tiesību aktus.

LA.lv